Hellraiser II granice piekieł

Kontynuacja kultowego horroru Clive'a Barkera, która przez widzów i krytyków została uznana za jeden z najbardziej przerażających horrorów wszech czasów.

Kontynuacja kultowego horroru Clive'a Barkera, która przez widzów i krytyków została uznana za jeden z najbardziej przerażających horrorów wszech czasów.

Hellraiser II granice piekieł
Przerażający Cenobici z demonicznym Pinheadem na czele powracają. Kristy Otton - bohaterka pierwszej części "Hellraisera" - po ciężkich doświadczeniach trafia do szpitala psychiatrycznego. Nikt nie chce słuchać jej opowieści o przerażających Cenobitach i kostce Lemarchanda - bramie piekieł. Nikt, z wyjątkiem ekscentrycznego psychiatry, dr. Channarda, który od wielu lat bezowocnie szukał wrót do innego wymiaru. Nie zważając na protesty Kristy, opętany manią doktor, jest gotów na wszystko, nawet na morderstwo, by tylko poznać świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne.

Udana kontynuacja kultowego horroru Clive'a Barkera, która przez widzów i krytyków została uznana za jeden z najbardziej przerażających horrorów wszech czasów. Barker stworzył film nie tylko dorównujący, ale i przewyższający mistrzostwem część pierwszą. Niezwykły klimat piekła potęguje ponura i zarazem majestatyczna muzyka Christophera Younga, za którą kompozytor otrzymał prestiżową w branży nagrodę Saturna.

Informacje

Hellraiser II - Hellbound (Hellbound: Hellraiser II) © 1988 New World Pictures

Gatunek horror

Czas 95 minut

Reżyseria Tony Randel

Scenariusz Peter Atkins na podstawie opowiadania Clive'a Barkera

Zdjęcia Robin Vidgeon

Muzyka Christopher Young

Obsada Clare Higgins, Ashley Laurence, Doug Bradley, Kenneth Cranham, Imogen Boorman, Sean Chapman i inni

Kraj i rok produkcji Wlk. Brytania, 1988

Wydanie DVD

Dźwięk DTS angielski DD, 5.1 angielski, DD 5.1 polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,78:1 panoramiczny, anamorficzny

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa

Dodatki zwiastun