Hełm wirtualnej rzeczywistości od Samsunga nazywać się będzie Gear VR

Najgłośniejszym hełmem wirtualnej rzeczywistości w ciągu ostatnich lat był Oculus Rift, który został zakupiony przez Facebooka. To jednak nie jedyny produkt tego typu, a swoje własne urządzenie z tej kategorii rozwija koreański Samsung. Gadżet będzie nosił nazwę Gear VR.

Pierwsze informacje o sprzęcie wirtualnej rzeczywistości od Samsunga pojawiły się dwa miesiące temu, ale do mediów nie przedostały się wtedy żadne szczegółowe informacje dotyczące tego urządzenia. Dziś dowiedzieliśmy się, że nowy produkt w portfolio koreańskiej firmy ma nosić nazwę Gear VR, czym będzie nawiązywał do innych urządzeń z kategorii technologii ubieralnej, takich jak inteligentne zegarki i smartopaski.

Wedle najnowszych danych serwisu SamMobile.com hełm o nazwie Gear VR ma zostać zaprezentowany już za dwa miesiące podczas targów IFA 2014 w Berlinie wraz z phabletem Galaxy Note 4. Hełm wirtualnej rzeczywistości Samsunga ma współpracować tylko ze smartfonami koreańskiego producenta i będzie łączyć się za pośrednictwem kabla microUSB. W hełmie zamontowana zostanie specjalna kieszeń na telefon.

Połączenie telefonu i hełmu jest potrzebne, ponieważ Gear VR nie zostanie wyposażony w niezbędne czujniki badające położenie głowy użytkownika. Tym zająć mają się podzespoły (akcelerometr, żyroskop) umieszczone w smartfonie. Hełm będzie wykorzystywał też moc obliczeniową smartfona do generowania obrazu. Aparat w telefonie pozwoli z kolei wyświetlać w hełmie obraz z obiektywu. Uaktywnienie trybu podglądu świata zewnętrznego będzie możliwe przez dedykowany przycisk.

źródło: sammobile.com