Hełmy, kamizelki, światła, czyli nowe technologie w grach

Jak widać na powyższym zdjęciu, nawet z opaską OCZ przy sterowaniu w grze należy posiłkować się myszą. W prezentowanych grach FPS (Unreal Tournament 2003) służyła ona tylko do obracania kamery, a cała reszta sterowania czyli poruszanie się, skakanie i strzelanie odbywało się przez NIA, a co najważniejsze odbywało się sprawnie.

Innym podobnym urządzeniem jest Project Epoc firmy Emotiv, które także prezentowane jest na różnych imprezach od jakiegoś czasu. Na targach Game Developer Conference 2008, które odbędą się w dniach 18-22 lutego w San Francisco, firma przedstawi kolejną wersję prototypu swojego urządzenia, a także zestaw SDK (Software Developer Kit) przeznaczony dla producentów oprogramowania. Ma być także mowa o przystosowaniu już istniejących gier do tego urządzenia.

Hełmy, kamizelki, światła, czyli nowe technologie w grach

Project Epoc prezentuje się naprawdę imponująco

Projekt firmy Emotiv wygląda na bardziej zaawansowany niż firmy OCZ, jednak wydaje się, że właśnie ta druga jest bliżej wprowadzenia produktu na rynek. Czas pokaże które z urządzeń przyjmie się na rynku, zakładając, że w końcu doczekamy do ich premier. Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę Projectu Epoc.

TN GAMES 3rd Space Vest

Kolejny gadżet skierowany jest głównie dla miłośników gier FPS (First Person Shooter). Produkt firmy TN Games to kamizelka do złudzenia przypominająca te wykorzystywane przez oddziały specjalne czy też wojsko, a dzięki której rzeczywiście czujemy uderzenia pocisków, kopniaki, eksplozje, dotknięcia, siłę grawitacji czy inne atrakcje które zwykle oferują nam gry. Rzecz oczywista efekt nie jest na tyle silny by odczuwać ból, ale podobno czuć go naprawdę wyraźnie. 3rd Space Vest wyposażona jest w osiem aktywnych stref, dzięki którym czujesz nie tylko że zostałeś "trafiony", ale także gdzie uderzył pocisk, a więc wiesz mniej więcej skąd padł strzał. Dla miłośników sieciowych pojedynków w grach FPS taki gadżet nie tylko pozwalałby na większe wczucie się w grę, ale i byłby nieocenioną pomocą.

Hełmy, kamizelki, światła, czyli nowe technologie w grach

Kamizelki 3RD Space firmy TN Games


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: