Henry Cavill w nowym filmie World of Warcraft? Zobacz jak prezentuje się aktor

Henry Cavill nigdy nie ukrywał swojego zamiłowania do gier. Możliwe, że w przyszłości aktorowi dane będzie wcielić się jedną z najbardziej ikonicznych postaci z uniwersum World of Warcraft.

Brytyjski aktor stał się w ostatnich latach ulubieńcem widzów i graczy. Rola Supermana w filmie "Człowiek ze Stali" z 2011 roku otworzyła mu drzwi do sławy i popularności. Od zeszłego roku aktor stał się również ucieleśnieniem Geralta z Rivii w serialu Netflixa - Wiedźmin. Pomimo sukcesu Cavill wciąż pozostał osobą skromną i z ogromnym dystansem do siebie.

Kilka miesięcy temu, korzystając z przerwy w zdjęciach (wywołanej pandemią koronawirusa), Cavill podzielił się z nami filmikiem, na którym prezentuje jak składa swój nowy gamingowy PC. Aktor nie ukrywa również, że jest wielkim fanem World of Warcraft (przez co o mały włos nie stracił roli Supermana). Możliwe, że w przyszłości dane mu stać się częścią tego niezwykłego uniwersum wykreowanego przez studio Blizzard.

Przed kilkoma dniami do sieci trafił plakat nowego filmu World of Warcraft, na którym widnieje Henry Cavill wcielający się w rolę Króla Lisza (oryg. Lich King).

Henry Cavill World of Warcraft

Twór jednego z fanów wywołał takie zamieszanie, że żywo zareagowali na niego nie tylko fani gry, ale również osoby związane bezpośrednio z Blizzardem. W tym autorka książek z uniwersum - Christie Golden oraz Chris Vincent Metzen, który był jednym z głównych twórców gier z serii Warcraft.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Henry Cavill jest wręcz stworzony do tej roli. Nie trzeba było długo czekać, aby kolejni artyści zaprezentowali swoją wersję aktora jako Króla Lisza. Jednym z nich jest dobrze znany BossLogic, który słynie z wysokiej jakości obrazów i wizualizacji. Jego dzieło wygląda po prostu rewelacyjnie, zresztą zobaczcie sami.

Henry Cavill Warcraft

Henry Cavill jako Arthas Menethil (Król Lisz) aut. zdj. BossLogic

Czy rzeczywiście istnieje szansa na to, aby powstał film Warcraft: Wrath of the Lich King z Cavillem w roli głównej? Cóż, wydany w 2016 roku film Warcraft: Początek okazał się dla wielu być sporym rozczarowaniem. Na szczęście, produkcja z budżetem wynoszącym około 160 milionów dolarów zdołała zarobić ponad 440 milionów, co z całą pewnością uradowało twórców. "Początek" miał być pierwszą częścią trylogii opowiadającą historię pierwszej wojny pomiędzy Orkami i ludźmi. Wiadomo już, że wątek ten nie będzie kontynuowany.

W kuluarach spekuluje się, że Blizzard woli skupić się na pojedynczych produkcjach powiązanych z konkretnymi postaciami i wydarzeniami. Historia Arthasa Menethila, który później stał się Królem Liszem nadawałaby się do tego idealnie.

Zobacz również: World of Warcraft Shadowlands z nową datą premiery