Hercules fortissimo III 7.1

Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1 jest zgodny z DD EX i może współpracować z ośmioma kolumnami.

Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1 jest zgodny z DD EX i może współpracować z ośmioma kolumnami.

Hercules to producent, który wyrósł z kart dźwiękowych. Dopiero po odniesieniu sukcesu w tym segmencie firma rozpoczęła produkcję innych urządzeń multimedialnych, w tym opisywanych już na naszych łamach znakomitych kombajnów graficznych ATI All-in-Wonder. Fortissimo III 7.1 to najnowsza karta dźwiękowa bazująca na procesorze DPS Cirrus Logic SoundFusion CS4624.

Model ten spełni wymagania graczy (jest zgodny ze standardami tworzenia wrażeń przestrzennych EAX 1 i 2), jednak pełnię swych możliwości zaprezentuje dopiero w rozbudowanym systemie pecetowego kina domowego. Urządzenie jako jedno z nielicznych na rynku pozwala na dekodowanie dźwięku do 8 kanałów, czyli pracę w konfiguracji 7.1 (ma certyfikat Dolby Digital EX). Do zestawu dołączono specjalną wersję programowego odtwarzacza filmów DVD - PowerDVD XP EX, która pozwala na podłączenie dodatkowych tylnych kanałów (2 kolumn) centralnych. Korzystanie z pełnego zestawu kolumn jest również możliwe podczas słuchania muzyki z płyt CD czy plików MP3.

W stosunku do konkurencji Hercules lepiej rozwiązał kwestię podłączenia dodatkowych kolumn tylnych. Służy temu dodatkowe gniazdo minijack, wystarczy więc podpiąć do niego zwykłe kolumny stereofoniczne oprócz posiadanego już wcześniej zestawu 5.1. W ten sposób nie jesteśmy zmuszeni do kupna modelu kolumn, który jest kompatybilny jedynie z naszą kartą. Zestaw testowy stworzony m.in. z kolumn 5.1 Logitech Z-640 i stereofonicznych kolumienek Philipsa wzbudzał podziw szerokością tworzonych pól dźwiękowych. Dodatkowe kanały tylne to nie zbędny "bajer", lecz doskonałe wypełnienie dziury w tylnej ścianie dźwięku.

Na uwagę zasługuje doskonale przygotowane, proste w obsłudze oprogramowanie. Uruchomienie żądanej konfiguracji kolumn zajmuje dosłownie chwilę, co jak wiemy przy sprzęcie innych producentów nie jest sprawą oczywistą. Zaskakująco niska jest również cena produktu i aż 36-miesięczna gwarancja.

Informacje

Typ karta dźwiękowa

Cena 310 zł

Dystrybutor Veracomp,http://www.veracomp.com.pl

Funkcje dekodowanie DPL I, DD 7.1 EX, EAX 2.0

Złącza analogowe do podłączenia komputerowego typu 7.1, cyfrowe optyczne, liniowe, mikrofonowe