Heroes IV na kolei?

Nic z tych rzeczy. To raczej wynik zbieżności dat premier dwóch gier ze stajni CD Projektu. Zarówno dodatek do Heroes IV: Gathering Storm, jak i symulator kolejowy Trainz PL trafią do naszych sklepów już 4 grudnia 2002 r.

Prace nad polską wersją Heroes IV: Gathering Storm zostały zakończone, gra opuściła już tłocznie i obecnie znajduje się na etapie konfekcjonowania. Przyniesie ona fanom gry 6 ogromnych kampanii z ponad 20 nowymi mapami, 4 całkowicie nowe, fantastyczne potwory, 16 nowych artefaktów, nowych bohaterów w każdej kampanii, nową ścieżkę dźwiękową oraz aktualizację umożliwiającą grę wieloosobową w Internecie i sieci lokalnej. Oczywiście do uruchomienia dodatku potrzeba jest pełna wersja gry Heroes IV: Gathering Storm. Zostanie ona opracowana w pełnej polskiej wersji językowej i będzie kosztowała 59,90 zł.

Drugim interesującym tytułem premierowym, który ujrzy światło dzienne w tym samym dniu, jest symulator Trainz PL. W grze będziemy mogli kolekcjonować, tworzyć i sterować wieloma elementami kolei żelaznej. Wbudowane narzędzie do edytowania krajobrazu pozwala na kształtowanie łańcuchów górskich, kanionów i dolin, zaplanowanie flory i fauny, ułożenie linii kolejowej, a później oglądanie tego z dowolnej perspektywy - również z kabiny maszynisty. Trainz PL umożliwia też prowadzenie pociągu, odzwierciedlając pracę maszynisty ze wszystkimi szczegółami.

Gra Trainz została zrealizowana w polskiej wersji językowej i będzie kosztować 49,90 zł.