Heroes of Annihilated Empires - to więcej niż jedna gra

Pracownicy wrocławskiego Techlandu w pocie czoła pracują nad lokalizacją doskonale zapowiadającej się gry Heroes of Annihilated Empires. My tymczasem przekazujemy wam kolejne informacje związane z tą nadciągającą jak zimowa nawałnica produkcją. Uwaga! Będzie co robić!

Heroes of Annihilated Empires - to więcej niż jedna gra
Autorzy Heroes of Annihilated Empires, chcąc wynieść produkcję ponad tysiące innych, postanowili, że gracze nie uświadczą w niej klasycznego już duetu RTS - RPG. Dzieło ma pójść o krok dalej - zaoferować oddzielne tryby dla każdego z wymienionych gatunków.

W trybie RTS gracz wciela się w dowódcę jednej z czterech ras. Mając do wyboru 150 budynków, około 100 różnorodnych rodzajów jednostek i masę ulepszeń, musi stworzyć olbrzymią armię, która zaleje terytorium wroga. Wystarczy rzec, że podczas bitwy będzie można objąć kontrolę nad aż 64 tysiącami jednostek!

Heroes of Annihilated Empires - to więcej niż jedna gra
Dzięki trybowi RPG można osobiście zagłębić się w tajemniczy świat gry. Do wyboru jest kilka ras i bohaterów. Jak na klasycznego RPGa przystało, znajdziecie tu różne zestawy umiejętności, współczynniki oraz możliwości podejmowania innych działań (kupowanie przedmiotów, zaciąganie wojsk najemnych). Jeśli dobrze pokierujecie rozwojem waszego herosa, wkrótce okaże się, że może on stanąć naprzeciw całej armii!

Pojawi się także opcja łącząca oba tryby. Tutaj wybiera się bohatera, wykonuje nim pomniejsze misje, gromadzi armię a potem... Wiadomo co.

Demo HoAE znajdziecie pod tym adresem. Oficjalną stronę zaś - tutaj.