Heroes of Might & Magic V - poznaj walecznych bohaterów !

Firma Ubisoft planuje wydanie piątej części kultowej serii turowych strategii "Heroes of Might & Magic" w przyszłym roku. Tymczasem wydawca udostępnia kolejny zwiastun filmowy prezentujący fragmenty rozgrywki. Zapraszamy do obejrzenia filmu i przeczytania zapowiedzi HOMM V dostępnej na łamach GameStara Online.

Heroes of Might and  Magic V

Heroes of Might and Magic V

Wydawca zapewnia, że nowa odsłona gry wprowadzi wiele świeżości do serii, zachowując jednocześnie dziedzictwo wcześniejszych części sagi, podobnie jak udało się to mu w przypadku takich tytułów jak "Prince of Persia" i "Myst". Czy kolejna odsłona opowieści ze świata o bohaterach "Heroes of Might & Magic" zachowa swój niepowtarzalny klimat i grywalność przekonamy się na początku 2006 roku. Ostatnia odsłona sagi nieco rozczarowała fanów serii, miejmy jednak nadzieję, że piąta część nie podzieli jej losu.

Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V

Ubi Soft twierdzi, że świat przedstawiony pierwszej grze z odnowionej serii będzie bardziej spójny i dojrzały od tych, znanych z wcześniejszych edycji gry i przypadnie do gustu fanom wszelkich gatunków fantasy. W "Heroes of Might & Magic V" znajdziemy także większość znanych ze wcześniejszych odsłon opcji i charakterystyk bohaterów, które decydowały o grywalności i niepowtarzalnym klimacie gry. Wydawca planuje również sporo innowacji i ulepszeń - m.in. wciągające i rozległe scenariusze, bogatszy wybór ras, wysokiej jakości grafika 3D i nowy, podobno rewolucyjny, system taktycznych starć.

"Ubisoft pragnie wskrzesić tę kultową serię nie tylko dla zagorzałych fanów sagi, ale także dla nowych odbiorców, którzy docenią rozbudowany świat fantasy gry i wysoki poziom strategicznej rozgrywki." - powiedział Alain Corre - dyrektor zarządzający firmy Ubisoft na Europę, Azję i Amerykę Południową.

Grę "Heroes of Might & Magic V" tworzą programiści ze studia Nival Interactive, odpowiedzialni m.in. za powstanie takich przebojów jak "Blitzkrieg", "Silent Storm" czy "Etherlords". Jak już wcześniej wspomniałem premiera gry przewidziana jest na początek 2006 roku. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej - zapraszam do przeczytania zapowiedzi gry. Poniżej początkowy fragment zapowiedzi:

Heroes of Might&Magic V - nowa generacja bohaterów rusza do boju!

Niewiele tytułów może pochwalić się taką popularnością, jak seria ''Heroes of Might&Magic'' . Mimo, że od premiery ''trójki'' minęło już dobrych parę lat, nadal rzesze graczy (w tym i ja) ciągle rozgrywają coraz to nowe mapy. Wprawdzie niezbyt udana ''czwórka'' nieco przyćmiła gwiazdę serii, ale właśnie na horyzoncie pojawiła się długo oczekiwana część piąta cyklu, mająca stać się powrotem do minionej świetności. Czy gra okaże się godna swoich poprzedników? Czytajcie - a się dowiecie!

Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V

Pamiętacie zapewne, że część czwarta serii "Heroes of The Might&Magic" zaczynała się wielkim kataklizmem, niszczącym cały znany świat. Jedynie nieliczni zdołali się uratować dzięki magicznym portalom, przez które wycofali się do innego wymiaru czy też świata. Podobnym kataklizmem dla serii HoM&M okazał się upadek firmy 3DO. Na szczęście Ubisoft przejął prawa do opuszczonych herosów i zaopiekował się roninami. Pieczę nad produkcją nowej części gry powierzono studiu Nival Interactive, znanemu chociażby ze świetnych "Etherlords".

Przeczytaj całość

Heroes of Might & Magic V E3 2005 Trailer

Aktualizacja: 08 lipca 2005 17:10

Heroes of Might and Magic V - nowy film do pobrania

Firma UbiSoft udostępniła nowy film prezentujący fragmenty rozgrywki z piątej odsłony kultowej serii Heroes of Might and Magic V. Film trwa około 3 minut i został opatrzony komentarzem Fabrice'a Cambouneta - producenta firmy UbiSoft.

Plik do pobrania:

Heroes of Might & Magic V Gameplay Movie


Zobacz również