Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East oficjalnie

Wymarzona informacja dla wszystkich fanów Heroes of Might and Magic V. Francuski Ubisoft właśnie wydał oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział, że w produkcji znajduje się drugi dodatek do wspomnianej gry. Produkt ukaże się pod tytułem Tribes of the East.

Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East oficjalnie

Rozszerzenie powstaje w studiu Nival Interactive, tym samym, które opracowało Kuźnię Przeznaczenia. Do świata gry wprowadzi przede wszystkim nową, w pełni grywalną rasę brutalnych orków (tych samych, które pojawiły się w Dark Messiah of Might and Magic).

Tribes of the East jest ostatnim, finałowym rozdziałem w historii, która rozpoczęła się od przerwanego ślubu Królowej Izabeli. Gracze udadzą się śladami Arantira, lorda nekromancji, który powoli odkrywa proroctwo Mrocznego Mesjasza oraz spisek Demona Sovereign`a. Po wydarzeniach, które pojawią się w dodatku kraina Ashan zmieni się na wieki...

Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East oficjalnie

Najważniejsze zmiany jakie wprowadzi Tribes of the East to nowa, grywalna rasa orków (orkowie, gobliny, cyklopi, pao kais), dodatkowa kampania, dziesięć map multiplayer i pięć map singleplayer oraz drugi poziom zaawansowania dla każdej jednostki występującej w grze (łącznie 170 jednostek!) Oczywiście nie zabraknie również nowych zaklęć, przedmiotów i bohaterów.

Grę będzie można uruchomić bez konieczności posiadania wersji podstawowej. Tytuł zadebiutuje najprawdopodobniej na jesieni tego roku.