Heroo Mobile - pierwsza w Polsce sieć komórkowa dla dzieci wystartowała

Dzisiaj oficjalnie wystartowała nowa usługa telekomunikacyjna i aplikacja Heroo Mobile skierowana do dzieci oraz rodziców. Została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Czym się wyróżnia?

Świat technologii z dnia na dzień biegnie coraz bardziej do przodu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że nowe rozwiązania przynoszą zarówno wiele korzyści, jak i zagrożeń. Na to niebezpieczeństwo narażeni są przede wszystkim ci najmłodsi, którzy dopiero zdobywają swoje pierwsze doświadczenia w świecie nowych technologii. W związku z tym powstaje coraz więcej aplikacji, które mają na celu wesprzeć dzieci oraz rodziców. Jednym z przykładów jest sieć komórkowa Heroo Mobile, która właśnie wystartowała ze swoim nowym projektem.

W ofercie operatora znajdziemy dwie aplikacje - jedna dla dziecka, działająca na jego telefonie wraz z kartą SIM (dostępna w sklepie Google Play) oraz druga dla rodzica (dostępna w sklepie Google Play i Appstore)..

Aplikacja Heroo Mobile dla dziecka:

  • pozwala m.in. na blokowanie treści +18 przy włączonym Internecie w sieci Heroo Mobile,
  • zachęca do spędzania czasu bez telefonu, za pomocą specjalnych zadań oraz celów do wykonania w realnym świecie
  • oferuje edukację przez zabawę w formie prostych gier instrukcji DIY, rekomendacji ciekawych wydarzeń czy ciekawostek naukowych zgodnych z zainteresowaniami dziecka.

Do tego dziecko współpracuje z wirtualną postacią, która podpowiada co robić w sieci.

Aplikacja Heroo Mobile dla rodzica:

  • umożliwia sprawdzanie bieżącej lokalizacji dziecka oraz wyznaczanie do niego trasy,
  • pozwala na kontrolowanie billingu dziecka na swoim telefonie, przy czym opiekunowie będą mogli zobaczyć czy dziecko kontaktowało się z kimś obcym, ale nie będą mieli dostępu do treści wysyłanych przez pociechę,
  • wyświetla przydatne artykuły oraz podpowiedzi, jak rozmawiać i utrzymywać bliską relację z dzieckiem.
Heroo Mobile - pierwsza w Polsce sieć komórkowa dla dzieci wystartowała

Operator Heroo Mobile proponuje w tym momencie 5 pakietów w zakresie cenowym od 9 zł do 49 zł miesięcznie. Różnice dotyczą liczby darmowych minut do wykorzystania na rozmowy, liczbą dostępnych SMS-ów oraz pakietem internetu.

Pakiety Heroo Mobile można kupić na heroo.pl

Aby zabezpieczyć się przed zagrożeniami w sieci, warto zadbać o odpowiedni program antywirusowy - zajrzyjcie do naszego najnowszego rankingu - Najlepszy antywirus 2020.