Hewitt Business Consulting: uwalnianie potencjału organizacji

Innowacyjna oferta dla małych i średnich spółek giełdowych oraz firm w procesie IPO, pragnących podnosić swoją wartość na rynku.

Hewitt Associates, międzynarodowa firma specjalizująca się w doradztwie biznesowym oraz rozwiązaniach z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, poszerza swoją ofertę, tworząc dział Hewitt Business Consulting. Nowa oferta skierowana jest do spółek, które pragną uwolnić swój potencjał wzrostu wartości rynkowej.

Utworzenie Hewitt Business Consulting jest odpowiedzią na wyzwania, które stają przed coraz większą liczbą małych i średnich przedsiębiorstw znajdujących się w obrocie publicznym bądź w procesie IPO. "Misją Hewitt Business Consulting jest wsparcie małych i średnich spółek w identyfikowaniu i wykorzystywaniu pełni ich potencjału, poprzez połączenie w jeden system elementów transformacji biznesowej, zarządzania wynikami oraz rozwoju zasobów ludzkich" - powiedział Łukasz Nowak, szef działu Hewitt Business Consulting, ekspert w obszarze zarządzania wynikami.

Rynek kapitałowy w Polsce staje się coraz bardziej wymagający, np. analitycy dokonujący wyceny spółek coraz większą wagę przykładają do niematerialnych składników majątku firmy, takich jak np. zaangażowanie pracowników. W wyniku tego wartość rynkowa przedsiębiorstw coraz bardziej odbiega od wartości zawartych w raportach księgowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że potencjał wzrostu wartości spółki drzemie głównie w jej aktywach niematerialnych, takich jak organizacja, systemy zarządzania czy środowisko pracy.

"Z ponad 12-letniego doświadczenia Hewitt na polskim rynku wynika, że debiutujące na GPW spółki zazwyczaj nie są wystarczająco dobrze przygotowane pod względem organizacyjnym, systemowym i ludzkim, przez co ich wartość wyrażona kursem akcji może być zaniżona" - dodał Edward R. Stanoch, Dyrektor Zarządzający Hewitt Associates w Polsce.

Zespół Hewitt Business Consulting tworzą eksperci z zakresu finansów, efektywności organizacyjnej, systemów zarządzania, doskonalenia procesów, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania zmianą.

Hewitt Business Consulting jest częścią globalnej praktyki doradczej Hewitt - Corporate Transaction and Transformation (CTT). Szefem CTT na świecie jest Polak - Piotr Bednarczuk.

Hewitt Associates (NYSE: HEW) - działająca od ponad 60 lat firma doradztwa strategicznego, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz w projektowaniu i wdrażaniu zmian, mających na celu wzrost wartości firmy. Obecnie Hewitt zatrudnia 26 900 konsultantów w 35 krajach na świecie. Firma jest obecna na polskim rynku od 1995 roku. Do grona jej klientów w Polsce należą takie firmy jak PKN Orlen, Ruch S.A., ABB, ZA Puławy, PKP Cargo, BRE Bank. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.hewitt.com. oraz www.najlepsipracodawcy.pl


Zobacz również