Hewlett-Packard 945

Wyróżnienie za najciekawszą technologię. Fotgrafuje to, co widzisz i jak widzisz.

Wyróżnienie za najciekawszą technologię. Fotgrafuje to, co widzisz i jak widzisz.

Hewlett-Packard 945

Firma HP, budując swoje aparaty cyfrowe, przyjęła filozofię Kodaka: "Ty naciskasz spust migawki, my robimy resztę". W efekcie projektanci doszli do wniosku, że zdjęcia mają jak najbardziej przypominać to, co widziała osoba robiąca zdjęcie. Jak pomyśleli, tak zrobili, czyli wyposażyli aparat w technologię Digital Flash, u której podstaw leżało kilka lat badań nad tym, jak ludzie postrzegają świat.

Bo my widzimy zdecydowanie co innego niż mędrca szkiełko i oko, a dokładnie szkiełko i kawałek filmu. Obrazy z naszej siatkówki są analizowane przez mózg i poprawiane. Miejsca ciemne są "doświetlane". Dzięki temu doskonale widzimy np. twarz osoby, mimo że patrzymy pod słońce. I tak samo widzi HP 945. Gdy zobaczyliśmy efekty na zdjęciach testowych, mówiąc kolokwialnie "opadła nam szczęka". To, co inne aparaty rejestrowały jako jasną albo ciemną plamę, tu było bogate w szczegóły.

Hewlett-Packard 945

Nie ma jednak róży bez kolców - poprawianie dynamiki oznacza powiększanie szumów w ciemnych partiach obrazu. Ale te szumy i tak widać dopiero wtedy, gdy obraz poddamy dokładnej analizie w programie graficznym. Gdy przyglądamy się zdjęciu jak każdy inny użytkownik, wygląda ono po prostu dobrze. I przecież o to chodzi!

Plusy:

- technologia Digital Flash

- dobra optyka

- ergonomiczny korpus

Minusy:

- obraz na LCD zamiera, gdy nastawiamy ostrość

Informacje:http://www.hp.pl

Cena: 2999 zł