Hewlett-Packard oskarżony przez Greenpeace

Indyjski oddział Hewlett-Packard został dziś oprotestowany przez aktywistów Greenpeace. "Zieloni" zarzucają producentowi sprzętu brak należytego zainteresowania problemem ochrony środowiska.

Głównym zarzutem wysuwanym przez aktywistów Greenpeace jest brak usługi, która dawałaby klientom możliwość zwracania zużytego sprzętu. Organizacja żąda, by opcja taka pojawiła się w okresie następnych dwóch tygodni. Ponadto Greenpeace chce poparcia HP w inicjatywie uchwalenia nowego proekologicznego prawa dotyczącego składowania odpadów związanych z branżą informatyczną.

W zeszłym roku w Indiach wygenerowano prawie 330 tysięcy ton odpadów powiązanych z przemysłem komputerowym. Do tego dochodzi jeszcze 50 tysięcy ton pochodzących z krajów rozwiniętych (które również składują swoje śmieci w kraju położonym nad Gangesem).

Przedstawiciel HP obiecał, że firma zajmie się tą sprawą. Podobno opcja zwrotu odpadów jest już dostępna dla klientów biznesowych. W przyszłym roku spółka chce rozszerzyć ofertę również na prywatnych odbiorców.