Hewlett Packard rozpoczyna Campus RoadShow

Amerykańska firma i jej partnerzy - Intel i Microsoft - rozpoczynają objazdowye wydarzenie, w trakcie którego zaprezentowane zostaną rozwiązania technologiczne dla studentów, wykładowców i administracji uczelni.

Wczoraj (25.10.2010) specjalna ciężarówka sygnowana logo HP stanęła pod Politechniką Warszawską. W najbliższych dniach odwiedzi ona jeszcze dwa inne ośrodki akademickie w kraju. Będą to Kraków (27.10.2010) oraz Wrocław (29.10.2010). Osoby zainteresowane elektroniką użytkową mogą w niej zapoznać się z nowościami sprzętowymi firmy Hewlett-Packard.

Przedstawiciele mediów wzięli natomiast udział w krótkiej prezentacji, w trakcie której przedstawiono kilka kluczowych i technologii promowanych przez amerykańską korporację. Pracownik Hewlett-Packard zachwalał między innymi ekologiczne podejście firmy do swoich produktów. Spełniają one wszystkie wymogi programów i organizacji przyznających specjalne oznaczenia takich jak chociażby Energy Star. Powiedziano również, że sprzęt HP poddawany jest rygorystycznym testom, by nadawał się on do pracy nawet w charakterze sprzętu wojskowego. Nie są to zresztą puste słowa. W trakcie prezentacji przedstawiciel firmy stanął na jednym z laptopów, któremu nie stało się absolutnie nic. Produkty HP mają ponadto być odporne na upadki z dużej wysokości i wykorzystują między innymi technologie chroniące twardy dysk przed uszkodzeniami w razie niespodziewanego uderzenia, wstrząsu.

Zobacz również:

  • Urządzenie znanej marki jest teraz dostępne w Biedronce [14.09.2022]
  • Karty graficzne Intel Arc – wszystko, co już wiemy [30.09.2022]

Z technologicznym nowinek przedstawionych w trakcie tego wydarzenia warto wspomnieć o tzw. "czarnej skrzynce". Jest to urządzenie, które zdaniem HP nadaje się do wykorzystania chociażby w bibliotekach czy wszędzie tam gdzie dzielenie się zasobami jest kwestią kluczową, a klient dysponuje ograniczonym budżetem. Skrzynka umożliwia rozprowadzenie zasobów dowolnego peceta na maksymalnie dziesięć stanowisk roboczych. Sercem tego rozwiązania (tzw. multi seat solution) jest stosunkowo mocny komputer osobisty wykorzystujący MS Multipoint Server 2010.

Firma pokazała również monitor wykorzystujący technologię Dreamcolor. Jest to panel LCD, który pod względem ilości wyświetlanych kolorów spokojnie może się równać ze leciwymi monitorami kineskopowymi. Urządzenie, które powstało we współpracy z firmą DreamWorks potrafi wyświetlić miliard kolorów. Warto także wspomnieć o stacjach roboczych HP, w których znaleźć można procesory graficzne Nvidia Tesla zapewniające takim maszynom olbrzymią moc.

Te i inne rozwiązania można poznać w charakterystycznej ciężarówce firmy w nadchodzących dniach w Krakowie i Wrocławiu.