Heyahlike. Alternatywa do obsługi portalu Facebook od Heyah

Oficjalna aplikacja Facebook’a nie jest najlepszym programem. Można spotkać sporo alternatywnych programów, które pozwalają korzystać z portalu i starają się dostarczać jeszcze więcej funkcji. Twórcy Heyahlike mają inne podejście. Ich aplikacja w założeniu ma oferować tylko podstawowe funkcje, ale działać dużo szybciej.


Heyahlike a oficjalna aplikacja

Oficjalna aplikacja Facebook’a nie tak dawno otrzymała uaktualnienie, które przybliżyło jej wygląd do wersji znanej z systemu iOS. Ta wersja odeszła od niewygodnego głównego menu z kilkoma ikonami, które zapewniało dostęp do najpopularniejszych funkcji. Heyahlike przypomina właśnie tą poprzednią wersję aplikacji, oferując podobne możliwości. Po zaakceptowaniu uprawnień i podaniu swojego numeru telefonu ukazuje się ekran główny programu. Dostępnych jest na nim 9 ikon: pierwszą z nich jest skrót do fanpage’u Heyah, drugim widok Aktualności (czyli Tablicy - bez możliwości zmiany sortowania z “Najnowszych" na “Najpopularniejsze"). Trzecim skrótem jest Profil, jednak bez obsługi nowego wyglądu, czyli Osi Czasu (z ang. TimeLine). W drugim rzędzie jest skrót do wyszukiwarki, skrzynki wiadomości i menu lokalizacji. Ostatni rząd pozwala na podgląd Wydarzeń i Zdjęć oraz daje dostęp do możliwości wylogowania.

Heyahlike. Alternatywa do obsługi portalu Facebook od Heyah

Tablica strony AndroidLife.pl

Ograniczenia i zalety Heyahlike

Aplikacja z założenia ma być maksymalnie prosta i oferować tylko najpotrzebniejsze funkcje, takie jak przeczytanie nowych postów na tablicy czy przejrzenie skrzynki wiadomości. Bardzo jednak zdziwił nas fakt, że w aplikacji nie ma możliwości sprawdzenia powiadomień. Rozumiemy brak systemu powiadomień zintegrowanych z systemem, ale możliwość sprawdzenia ostatnich komentarzy pod naszymi zdjęciami i statusami byłaby wskazana. Jednak jeśli ktoś jest w stanie przeżyć brak dostępu do powiadomień, a aplikacji do Facebook’a używa jedyne okazyjnie aby przejrzeć ostatnie statusy aplikacja będzie dla niego odpowiednia. Zwłaszcza jeśli korzysta z bardzo wolnego połączenia, np. 2G w miejscach o słabym zasięgu. Heyahlike ładuje tablicę o wiele, wiele szybciej niż oficjalna aplikacja lub mobilna strona internetowa.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Gdzie kupić i jak aktywować starter komórkowy?

Opłaty i koszta

Aplikacja Heyahlike jest w pełni darmowa i dostępna do ściągnięcia w sklepie Google Play. Skorzystać z niej mogą abonenci wszystkich operatorów, nie tylko Heyah. Jednak w przeciwieństwie do innej aplikacji od Heyah, czyli komunikatora Freeyah (pozwalającego na bezpłatne rozmowy i wiadomości poprzez sieć 3G w sieci), program do obsługi Facebooka podczas działania zużywa pakiet danych operatora.