Hezbollah stworzył grę o wojnie z Izraelem

Znana na całym świecie partia Hezbollah stworzyła własną grę komputerową. Special Force 2, bo taki tytuł nosi shooter, opowiada o konflikcie wojennym z 2006 roku. Użytkownicy wcielają się w islamskich bojowników i ruszają na wojnę z Izraelem. Co ciekawe, autorzy twierdzą, że projekt "ma wymiar kulturowy i edukacyjny".

Hezbollah stworzył grę o wojnie z Izraelem
Special Force 2 traktuje bezpośrednio o konflikcie jaki w 2006 roku wybuchł na linii Hezbollah - Izrael. Gracze wcielają się w żołnierzy "Partii Boga" i ruszają na wojnę z Izraelem.

Wśród działań jakie wykonuje użytkownik znajduje się porywanie żołnierzy, mordowanie ich, strzelanie z wyrzutni rakietowych w stronę miast, urządzanie totalnej destrukcji za pomocą czołgu i wiele innych. Za zabitych przeciwników i zniszczone obiekty strategiczne dostaje się punkty i nowe bronie.

Sheikh Ali Daher, rzecznik prasowy Hezbollahu, powiedział: "Special Force 2 promuje wśród dzieci ideę walki w obronie ojczyzny. Pozwala im uwierzyć, że każdego wroga można pokonać."

Special Force 2 została zaprojektowana przez ochotników. Jej cena detaliczna wyniesie około 10 dolarów. Hezbollah oczekuje sporego zainteresowania tytułem, zarówno w Libanie, jak i poza jego granicami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: