Hidden & Dangerous 2

Brytyjscy komandosi kontra naziści

Brytyjscy komandosi kontra naziści.

Hidden & Dangerous 2 łączy elementy gry taktycznej i akcji. Obejmujesz dowództwo nad grupą żołnierzy brytyjskich, którzy przeprowadzają operacje na tyłach wroga. Twój oddział odwiedzi wiele teatrów działań II wojny: różne kraje Europy, afrykańskie pustynie i birmańską dżunglę. Nie zabraknie też walk na terenie Normandii.

Pole bitwy oglądasz z oczu komandosów. Dostępny jest też widok, w którym kamera jest ustawiona za plecami postaci - przydatny wtedy, gdy wykorzystujesz pojazdy. Ponieważ jest to gra taktyczna, nie zabrakło widoku, w którym kamera pokazuje obraz z lotu ptaka.

Ciekawym pomysłem jest opcja wydawania złożonych rozkazów twoim żołnierzom. Możesz między innymi określić, jak bardzo agresywne ma być ich zachowanie względem przeciwnika oraz w jaki sposób i jaką drogą mają zbliżyć się do celu. Twoje rozkazy chłopcy z SAS wykonują skrupulatnie, a ich sztuczna inteligencja jest na zadowalającym poziomie.

Hidden & Dangerous 2

Wycieczka po pustyni z bronią w ręku. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, w XXI wieku ten rodzaj rozrywki pozostał popularny.

Każdy z komandosów jest opisany za pomocą cech, których poziom może wzrosnąć dzięki ich częstemu wykorzystywaniu. Dlatego warto dbać o podwładnych - nowi rekruci, którzy zastąpią zabitych weteranów, nie będą odgrywać dużej roli na polu walki.

Dla miłośników rasowych gier akcji przygotowano tryb Lone Wolf, w którym pod twoją komendą znajduje się tylko jeden żołnierz. Nie musisz więc przejmować się zarządzaniem oddziałem.

Grafika jest na dobrym poziomie, podobnie jak dźwięk. Można mieć jedynie pretensje do błędów w kolizjach, z powodu których ciała zabitych do połowy wtapiają się w ścianę, a karabiny wrogów wystają przez zamknięte drzwi.

Wydawca w Polsce A.P.N. Promise

Informacjehttp://www.promise.com.pl

Wymagania sprzętowe CPU 1 GHz, 128 MB RAM, karta graficzna 32 MB

Cena 139,90 zł

Najniższa cena 93,99 zł,http://www.planetagier.com.pl

Ocena 4/5