Hideo Kojima rezygnuje z udziału w GDC 2020, powód? Koronawirus.

Kolejni goście rezygnują z udziału w GDC 2020 z powodu epidemii koronawirusa. Tym razem swoj wystąpienie odwołała lider studia Kojima Productions - Hideo Kojima.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Hideo Kojima ma wziąć udział w nadchodzących targach GDC 2020 (Game Developer Conference) w San Francisco. Słynny deweloper miał opowiadać o procesie twórczym, podczas prac nad jego ostatnim dziełem – Death Stranding. Niestety, okazało się, że te informacje nie są już aktualne.

Japońskie studio - Kojima Productions, poinformowało właśnie, że udział w wydarzeniu zarówno zespołu, jak i samego reżysera, zostaje odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Nie jest to pierwszy uczestnik deweloperskich targów, który odwołuje swoją obecność z powodu wybuchu zarazy. Zaledwie kilka dni temu, przedstawiciele Sony i Facebooka również ogłosili, że nie zjawią się w San Francisco podczas GDC 2020.

W ostatnim czasie wydawało się, że sytuacja związana z epidemią powoli ulega unormowaniu, a rozprzestrzenianie się choroby zostało (poza kilkoma wyjątkami) opanowane. Niestety okazało się, że pojawiło się nowe, duże ognisko zarazy – we Włoszech. W ciągu zaledwie weekendu, ilość zdiagnozowanych zarażonych osób wzrosła z 3 do 152, w tym zanotowano cztery ofiary śmiertelne. Włoski rząd zarządził kwarantannę w prawie tuzinie miast na północy kraju, gdzie zostały zamknięte wszystkie miejsca zgromadzeń, np. muzea, centra handlowe czy szkoły. Szybki wzrost zachorowań zanotowano również w Iranie i Korei Południowej, a pierwsze przypadki pojawiły się w Libanie i w Izraelu. Miejmy nadzieję, że kryzys zostanie wkrótce zażegnany.

źródło: wccftech.com