Hidim - torrenty w obrazkach

Hidim to usługa internetowa, dzięki której zamienisz pliki .torrent na obrazki i tak ukryte będziesz je mógł swobodnie rozpowszechniać w Sieci.

Hidim - torrenty w obrazkach

Hidim

Wykorzystanie sieci P2P BitTorrent to w niektórych sytuacjach najwygodniejszy sposób na publikację materiałów cyfrowych, którymi chcielibyśmy się podzielić ze wszystkimi lub wyłącznie z określonymi osobami. Jednak często serwery blokują pliki .torrent, z uwagi na ich "tradycyjne", pirackie zastosowania. To ograniczenie można sprytnie obejść, wykorzystując opisywaną usługę.

Mając gotowy plik .torrent, wysyłasz go do Hidim, posługując się dostępnym formularzem. Obecnie akceptowane są torrenty o maksymalnej wielkości 250 KB - to w zupełności wystarczy do dystrybucji nawet bardzo dużych pakietów. Po chwili serwis dokona zamiany i w rezultacie w oknie przeglądarki zobaczysz plik graficzny w popularnym formacie PNG. Oczywiście, nie będzie to żaden piękny obrazek, lecz bezładny zbiór przypadkowych pikseli, najbardziej przypominający zapis szumu.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Wysokość obrazka wynosi zawsze 32 piksele, natomiast szerokość zależy od wielkości źródłowego torrenta. Poleceniem z menu kontekstowego zapisujesz taki plik na swoim dysku, a później publikujesz na dowolnym serwerze, tak jak każdy inny plik graficzny.

Odwrotna operacja, czyli zamiana grafiki z powrotem na plik .torrent, jest realizowana za pomocą bezpłatnej wtyczki do Firefoksa o tej samej nazwie co usługa. Wtyczka dodaje do menu kontekstowego przeglądarki polecenie Save as Torrent. Co prawda, jest ono aktywne w odniesieniu do wszystkich obrazków, ale nie stanowi to wielkiego problemu, ponieważ obrazki skrywające torrenty są łatwo rozpoznawalne.

Jeśli masz problem z wrzuceniem torrentów na forum, blog czy gdziekolwiek indziej, ta usługa rozwiążę twój problem.

Informacje: www.hid.im Cena: bezpłatny


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: