Hidim - torrenty w obrazkach

Hidim to usługa internetowa, dzięki której zamienisz pliki .torrent na obrazki i tak ukryte będziesz je mógł swobodnie rozpowszechniać w Sieci.

Hidim - torrenty w obrazkach

Hidim

Wykorzystanie sieci P2P BitTorrent to w niektórych sytuacjach najwygodniejszy sposób na publikację materiałów cyfrowych, którymi chcielibyśmy się podzielić ze wszystkimi lub wyłącznie z określonymi osobami. Jednak często serwery blokują pliki .torrent, z uwagi na ich "tradycyjne", pirackie zastosowania. To ograniczenie można sprytnie obejść, wykorzystując opisywaną usługę.

Mając gotowy plik .torrent, wysyłasz go do Hidim, posługując się dostępnym formularzem. Obecnie akceptowane są torrenty o maksymalnej wielkości 250 KB - to w zupełności wystarczy do dystrybucji nawet bardzo dużych pakietów. Po chwili serwis dokona zamiany i w rezultacie w oknie przeglądarki zobaczysz plik graficzny w popularnym formacie PNG. Oczywiście, nie będzie to żaden piękny obrazek, lecz bezładny zbiór przypadkowych pikseli, najbardziej przypominający zapis szumu.

Wysokość obrazka wynosi zawsze 32 piksele, natomiast szerokość zależy od wielkości źródłowego torrenta. Poleceniem z menu kontekstowego zapisujesz taki plik na swoim dysku, a później publikujesz na dowolnym serwerze, tak jak każdy inny plik graficzny.

Odwrotna operacja, czyli zamiana grafiki z powrotem na plik .torrent, jest realizowana za pomocą bezpłatnej wtyczki do Firefoksa o tej samej nazwie co usługa. Wtyczka dodaje do menu kontekstowego przeglądarki polecenie Save as Torrent. Co prawda, jest ono aktywne w odniesieniu do wszystkich obrazków, ale nie stanowi to wielkiego problemu, ponieważ obrazki skrywające torrenty są łatwo rozpoznawalne.

Jeśli masz problem z wrzuceniem torrentów na forum, blog czy gdziekolwiek indziej, ta usługa rozwiążę twój problem.

Informacje: www.hid.im Cena: bezpłatny