Hiebook: więcej niż kolejny eBook

Portal eBookAd.com wraz koreańską firmą Korea ebook zapowiedzieli na koniec bieżącego roku amerykańską premierę Hiebooka, urządzenia typu eBook wyposażonego dodatkowo w odtwarzacz MP3, cyfrowy magnetofon, funkcje PDA i zestaw gier.

Hiebook, zaprezentowany przez eBookAd.com i firmę Korea ebook z Seulu, to urządzenie typu eBook, rozszerzone o szereg funkcji multimedialnych. Hiebook działa obecnie w systemach Windows 95, 98, 2000, ME i NT [prace trwają nad kompatybilnością z Mac OS] i oferuje oparty na XML, zgodny ze standardem OEB czytnik elektronicznych książek (eBook reader], odtwarzacz plików MP3, nagrywarkę cyfrowego audio, funkcje PDA oraz zestaw gier.

Zawartość elektronicznych książek odczytywana jest w nowym formacie 'hiebook Reader', zgodnym według przedstawicieli firmy, ze standardem Open eBook [OEB] co dla wydawców, którzy przygotowali już swoją ofertę w OEB oznacza szybkie i proste przystosowanie swoich publikacji do pobierania i odtwarzania w Hiebokach. Urządzenie wyposażone jest w 5,6 calowy ekran dotykowy LCD zdolny do wyświetlania tekstu i grafiki w rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Hiebook waży niecałe pół kilograma i w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pojawi się w konfiguracji: 16MB pamięci flash ROM, oraz dodatkowe 2MB RAM z możliwością rozszerzenia do 128MB. Urządzenie wyposażono także w narzędzia do natychmiastowego przesyłania i publikacji plików multimedialnych w Internecie [za pomocą wbudowanego łącza USB], a zestaw oprogramowania pozwala tworzyć aplikacje i gry dla platformy Hiebook.

Portal eBookAd.com proponuje z kolei ponad 10 000 elektronicznych książek oferowanych przez czterystu wydawców, a archiwum witryny zawiera kolekcję artykułów i dźwiękowych zapisów wywiadów poświęconych elektronicznym książkom. Prototyp Hiebooka został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku zeszłego roku podczas NIST eBook 2000 w Waszyngtonie.

www.ebookad.com/hiebook


Zobacz również