High Definition w Cyfra+

Kolejna platforma cyfrowa w Polsce ogłosiła, że wprowadza do swojej oferty kanały telewizyjne w wysokiej rozdzielczości. Czy Cyfra + zaproponuje coś ciekawszego niż działająca dopiero od dwóch miesięcy 'n'?

Na początek Cyfra plus udostępni jeden kanał, który częściowo nadawany będzie w wysokiej rozdzielczości. Kanał będzie prezentował między innymi kilka hitów filmowych i rozgrywki europejskie w piłkę nożną. W przyszłym roku planowana jest transmisja również rozgrywek polskiej ligi w HD i nowych lig europejskich a takze transmisje futballu amerykańskiego, żużla czy rugby.

Jeden kanał HD to zdecydowanie mniej niż to co ma do zaoferowania 'n', której widzowie dostali aż trzy kanały tematyczne. Fakt jest jednak taki, że póki co oferta filmowa C+ prezentuje się nieco ciekawiej.

Aby móc korzystać z dobrodziejstw TV wysokiej rozdzielczości Cyfra zaoferuje swoim klientom nowy dekoder, za który trzeba będzie zapłacić minimum 299 zł w przypadku dzierżawy. Urządzenie w przeciwieństwie do tego oferowanego w n nie posiada dysku twardego, w związku z tym PVR ani VOD nie będą przez Cyfrę oferowane.

Teraz pozostaje tylko poczekać co klientom zaoferuje trzeci gracz na naszym rynku - Cyfrowy Polsat.


Zobacz również