High-endowe drukarki Canona dla fotografików

Canon ma zamiar wprowadzić na rynek dwie drukarki fotograficzne przeznaczone dla profesjonalistów. Są to Canon Pixma Pro 9000, sprzęt tworzony z myślą o fotografiku-amatorze, oraz Pixma Pro 9500 - model stanowiący odpowiedź na potrzeby najbardziej zaawansowanych użytkowników.

Obie drukarki są w stanie zadrukować arkusz w formacie 13 x 19 cali. Od przeciętnych urządzeń tego typu modele różnią się dodatkowymi kałamarzami z atramentem w kolorach czerwonym i zielonym - oprócz oczywiście palety CMYK wzbogaconej jasną magentą i jasnym cyjanem.

W modelu Pixma Pro 9500 producent dodał jeszcze atramenty (pigmentowe) w różnych odcieniach czerni: czerń matową, czerń fotograficzną i szarość. Dzięki nim ma się zwiększać jakość wydruków monochromatycznych.

High-endowe drukarki Canona dla fotografików

Canon Pixma Pro 9500 (źródło: Canon)

Razem z drukarkami Canon wprowadza na rynek dwa nowe papiery: Fine Art Paper Photo Rag i Fine Art Paper Premium Matte. Zostały one zaprojektowane szczególnie do pracy z nowymi drukarkami Pixma Pro - ze względu na grubość mogą nie funkcjonować poprawnie w tańszych modelach firmy.

Obie nowe Pixmy znajdą się na rynku w maju bieżącego roku. Ich ceny na razie nie są znane.