HighDesign 1.7 - zaprojektuj ogródek lub wahadłowiec

HighDesign 1.7 to potężne narzędzie wspomagające projektowanie, które charakteryzuje się przejrzystym interfejsem graficznym i wieloma narzędziami pomocnymi w trakcie przygotowywania projektów. Niezależnie czy jesteś architektem czy entuzjastą dzięki tej aplikacji możesz przygotować bardzo ciekawe szkice.

Na samym początku wyjaśnijmy podstawową sprawę - nie jest to program dla każdego profesjonalisty, ponieważ przygotowane rysunki są dostępne jedynie w dwóch wymiarach. To znacznie ogranicza jego funkcjonalność, choć przecież nie każdy użytkownik jest architektem potrafiącym poruszać się po skomplikowanym interfejsie np. AutoCAD-a. Ten program został raczej przygotowany z myślą o grafikach reklamowych i projektantach-amatorach, którzy nie korzystają z aż tak wielu opcji.

Dzięki aplikacji można przygotować profesjonalną dokumentację architektoniczną budynku, zrobić aranżację wnętrza, zaprojektować ogród lub części mechaniczne. Choć program oferuje jedynie pracę w trybie 2D, to zaawansowane narzędzia do rysowania, antyaliasing w czasie rzeczywistym oraz znakomitej jakości dokumenty końcowe sprawiają, że program może być używany przez wymagających profesjonalistów (z pominięciem grafiki 3D).

Praca z projektami bardzo przypomina standardowe programy do edycji grafiki wektorowej. Dzięki wprowadzeniu grup i typów obiektów możesz bardzo łatwo wprowadzać modyfikacje, a raz przygotowany element jest traktowany jako jedna całość. Kiedy jednak zechcesz go zmienić, możesz to zrobić bardzo szybko. Warstwy w oprogramowaniu tego typu porządkują pod względem logicznym wszystkie elementy. Każda z nich może być zablokowana (widać obiekty, ale nie można ich zmieniać), ukrywana i nazywana.

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie pomysłu zaczerpniętego ze świata zewnętrznego. Architekci lub projektanci przygotowujący dokumentację np. obudowy telefonu rysują rzuty w wielu skalach i różnych ujęciach, tak aby odpowiednio uwydatnić poszczególne elementy. HighDesign potrafi naśladować tę technikę, aby użytkownicy przyzwyczajeni do deski kreślarskiej nie musieli się uczyć wszystkiego od nowa.

Wymagania

Producent zaleca instalację programu na komputerze z procesorem PowerPC G4 1 GHz lub Intel Core Duo, 128 MB RAM, kartą graficzną i monitorem obsługującymi rozdzielczość 1024 x 768 pikseli i systemem operacyjnym Mac OS X 10.2.8 lub nowszym.

Pobierz plik

Więcej informacji można uzyskać na stronie firmy Ilexsoft


Zobacz również