Hillary Clinton znów atakuje gry

Hillary Clinton wraz z paroma innymi senatorami postanowiła ponownie zająć się kwestią brutalnych gier. Oczywiście na pierwszy ogień musiał pójść Manhunt 2.

Zdaje się, że w tej chwili Manhunt 2 bez problemu wygrałby ranking na najlepszą darmową promocję gry komputerowej. Dawno już o żadnym tytule nie było głośno przez tak długi okres czasu bez ingerencji ze strony wydawcy.

Kandydująca na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych Hilary Clinton postanowiła przedłużyć okres darmowej reklamy gry. Razem z paroma innymi senatorami (nota bene z różnych opcji politycznych) wystosowała list do amerykańskiej organizacji ESRB (Entertainment Software Rating Bard).

Co jest jego tematem? Senatorowie apelują w nim aby ESRB "jeszcze raz zajęła się sprawą Manhunta 2". Z listu jasno wynika, że nie zgadzają się oni z przyznaniem "tak ekstremalnie brutalnej" kategorii "Adults Only". Według polityków gra nie powinna być w ogóle sklasyfikowana. Byłoby to równoznaczne z wycofaniem jej ze sklepów.

ESRB jeszcze nie odpowiedziało na apel. Na razie jednak produkcja firmy Rockstar może cieszyć się z kolejnej, darmowej reklamy.

Zobacz też: "Hillary Clinton: skończyć z porno w GTA!"


Zobacz również