Hillary Clinton znów atakuje gry

Hillary Clinton wraz z paroma innymi senatorami postanowiła ponownie zająć się kwestią brutalnych gier. Oczywiście na pierwszy ogień musiał pójść Manhunt 2.

Zdaje się, że w tej chwili Manhunt 2 bez problemu wygrałby ranking na najlepszą darmową promocję gry komputerowej. Dawno już o żadnym tytule nie było głośno przez tak długi okres czasu bez ingerencji ze strony wydawcy.

Hillary Clinton znów atakuje gry

Kandydująca na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych Hilary Clinton postanowiła przedłużyć okres darmowej reklamy gry. Razem z paroma innymi senatorami (nota bene z różnych opcji politycznych) wystosowała list do amerykańskiej organizacji ESRB (Entertainment Software Rating Bard).

Co jest jego tematem? Senatorowie apelują w nim aby ESRB "jeszcze raz zajęła się sprawą Manhunta 2". Z listu jasno wynika, że nie zgadzają się oni z przyznaniem "tak ekstremalnie brutalnej" kategorii "Adults Only". Według polityków gra nie powinna być w ogóle sklasyfikowana. Byłoby to równoznaczne z wycofaniem jej ze sklepów.

ESRB jeszcze nie odpowiedziało na apel. Na razie jednak produkcja firmy Rockstar może cieszyć się z kolejnej, darmowej reklamy.

Zobacz też: "Hillary Clinton: skończyć z porno w GTA!"