Hippo Animator - i każdy może robić animacje

Hippo Animator to aplikacja warta uwagi, ponieważ umożliwia tworzenie animacji nawet tym osobom, które nie mają o tym pojęcia. Wszystko za sprawą prostego interfejsu oraz rozbudowanego samouczka.

Hippo Animator daje możliwość wykreowania efektownych animacji i zapisania ich w formatach HTML, GIF lub PNG. Jak chwalą się twórcy programu (Hippo Studios) "działa w 99,9% przeglądarek internetowych, w tym Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Opera, iPhone, iPad i Android." Aplikacja ta ma tak wiele funkcji, że trudno wręcz wymienić wszystkie ciekawe. Nie jest tak skomplikowana i rozbudowana jak Blender, ale nie oznacza to, że nie da się tu zrobić ciekawych animacji. Używa grafiki wektorowej, a wbudowany edytor zdjęć pozwala na modyfikację obrazu - przycinanie, rozmazywanie czy zmianę kolorów i kontrastu.

Hippo Animator

Hippo Animator

Przy pomocy Hippo Animator można tworzyć nawet niewielkie gry. Dodatkową atrakcją dla webmasterów jest funkcja tworzenia interaktywnych przycisków, które znacznie wzbogacą strony www. Przyda się to również programistom do tworzenia efektownych menu i tego typu elementów w ich własnych aplikacjach. Hippo Animator nie jest dostępny w wersji darmowej, jednak znajdujący się na naszych stronach starter pozwala na używanie przez 30 dni wszystkich funkcji pełnego, komercyjnego wydania. To wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić swoje siły w tym temacie, więc zachęcamy do pobrania tej edycji - znajduje się ona TUTAJ.