Historia mobilnych konsol Nintendo


Game Boy Micro

Data wydania: 2005

Cena w momencie premiery: $89.99

Kolory obudowy dostępne w momencie premiery: 6 (jako wymienne panele)

Historia mobilnych konsol Nintendo

Game Boy Micro

Ostateczne wcielenie osprzętu wykorzystanego przy konstrukcji Game Boy Advance zostało wypuszczone we wrześniu 2005 roku, czyli już jakiś czas po premierze Nintendo DS. Pomimo wyglądu i niewielkiego rozmiaru, jak również imponującego ekranu, konsumenci nie byli zainteresowani taka propozycją.

Po prostu zapłacenie 90 dolarów za sprzęt na którym działały tylko gry z Game Boy Advance było bezsensem, gdy na rynku był również DS - za około 130 dolarów - który mógł odtwarzać zarówno gry nowe jak i stare. Warto zaznaczyć, że producenci wyeliminowali trudny wybór koloru konsolki i zastosowali wymienne panele, zupełnie jak w przypadku Xbox 360.

Trzy panele znajdowały się w pudełku z urządzeniem, a 6 dostępnych było na rynku w ogóle. Niewielu zresztą dodatkowych paneli doczekali się fani, jako że konsola już w momencie wypuszczenia, nie stanowiła konkurencji dla Nintendo DS.

Nintendo DS

Data wydania: Październik 2004

Cena w momencie premiery: $149.99 (załączono demo Metroid Prime Hunters)

Kolory obudowy dostępne w momencie premiery: 1

Historia mobilnych konsol Nintendo

Nintendo DS

Oryginalny DS okazał się sukcesem, jego premiera odbyła się w trakcie sezonu wakacyjnego 2004 roku. Wielu użytkowników było usatysfakcjonowanych początkowym designem sprzętu, jednak był też element niesatysfakcjonujący, a w zasadzie dwa takie elementy.

Pierwszym był rysik, który zgodnie z opiniami użytkowników był za mały, za cienki i do tego sprawiał wrażenie bardzo miękkiego. Drugim było zaburzenie kolorów przy podświetleniu ekranu.

W momencie premiery dostępny był tylko jeden kolor obudowy - srebrny. W rok później wprowadzono Electric Blue, co zbiegło się z obniżeniem ceny o około 20 dolarów. Nintendo wypuściło również czerwony model w 2005 roku razem z Maro Kart DS.

Nintendo DS Lite

Data wydania: 2006

Cena w momencie premiery: $129.99

Kolory obudowy dostępne w momencie premiery: 1

Historia mobilnych konsol Nintendo

Nintendo DS Lite

Zupełnie jak w przypadku GBA SP, DS Lite mniej więcej pozostał tym samym, co oryginalny DS. Konsola delikatnie się zmniejszyła, a rysik zmienił się z łamliwej, małej wykałaczki w coś, co było wygodniejsze w użyciu. Początkowo DS Lite był dostępny tylko w kolorze Polar White, jednak później rozszerzono asortyment o całą gamę barw. Cena konsoli aktualnie utrzymuje się na poziomie 99 dolarów amerykańskich.