Historia mobilnych konsol Nintendo


Nintendo DSi

Data wydania: 2009

Cena w momencie premiery: $169.99

Kolory obudowy dostępne w momencie premiery: 2

Historia mobilnych konsol Nintendo

Nintendo DSi

Delikatna przeróbka DS-a, która ukazała się po raz pierwszy w Japonii w 2008 roku. Zmieniono interfejs, dodano sklep online podobny do Wii-shop, nagrywanie dźwięku i odtwarzanie, jak również dwie wbudowane kamerki z oprogramowaniem do edycji fotografii.

DSi często określany jest, jako odpowiedź na Apple iPhone oraz iPod Touch, jednak Nintendo zaprzecza, by tak było w istocie. Tak czy inaczej, wiele z cech DSi można zaobserwować w Nintendo 3DS. Konsola została wypuszczona w 2009 roku w dwóch kolorach - czarnym i charakterystycznym "dziecięcym" niebieskim. W rok później dołączył jeszcze kolor różowy. Cena konsoli aktualnie utrzymuje się w granicach 150 dolarów amerykańskich.

Nintendo DSi XL

Data wydania: 2010

Cena w momencie premiery: $189.99

Kolory obudowy dostępne w momencie premiery: 2

Historia mobilnych konsol Nintendo

Nintendo DSi XL

DSi XL nie jest aż tak wielką zmianą, jaką mogłaby sugerować nazwa. Jest to w zasadzie Nintendo DS w większej obudowie. Większość "konsolowców" zignorowało tę konsolę - była ona jednak wymierzona głównie w dzieci i ludzi starszych. Tylko dwa kolory urządzenia znalazły się na rynku, to jest niebieski i czerwony, który był sprzedawany w zestawie z Mario Kart.

Co jest zaskakujące, to niezwykle wysoka cena urządzenia utrzymująca się na poziomie 169.99 dolarów amerykańskich. Znaczy, że kosztuje ona tylko o 70 dolarów mniej niż nowiutki Nintendo 3DS. Zwiększony koszt wynika prawdopodobnie z wielkiego ekranu, który znajduje się w konsoli, jednak mimo wszystko DSi XL nie posiada aż tak wielu funkcji, jak dopiero co wypuszczony na rynek 3DS.

Autor: Kat Bailey, Heidi Kemps

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski