Historyczna zmiana - Intel zmienia logo po 14 latach

Po raz trzeci w historii niebiescy zmieniają logo. Ostatnie było z nami przez ponad 14 lat.

Wraz z premierą procesorów Tiger Lake należących do 11 generacji układów Core Intel postanowił całkowicie zmienić swoje logo. Ostatnim razem stało się to w 2006 roku podczas wprowadzenia pierwszych procesorów Core. Ta decyzja udowadnia, że procesory Tiger Lake są dla Intela naprawdę ważne i mają stanowić krok milowy w dalszym rozwoju firmy.

Nowe logo Intel

Nowe logo Intel

Firma razem z logo zaktualizowała również dwóch charakterystyczny, pięciodźwiękowy dżingiel, który wykorzystywany jest w reklamach i animacjach.

Zobacz również:

  • Karty graficzne Intela nie tylko dla graczy. Zapowiedziano dwa modele Arc Pro
  • Intel z 16 nowymi lukami w zabezpieczeniach! Łatka dopiero w planach

Od czasu założenia firmy Intel w 1968 roku logo zmieniano zaledwie trzy razy.

Nowy logotyp zadebiutował razem z odświeżonymi znakami graficznymi wszystkich produktów pozostających w ofercie Intela. Cały projekt jest znacznie bardziej przejrzysty i dopasowany do aktualnych standardów stylistycznych. Logo jest płaskie i posiada sporo ostrych kątów. Nie zabrakło oczywiście błękitnego podkładu, który również doczekał się zmian. Teraz tło jest znacznie jaśniejsze, niż dotychczas.

Zobacz, jakie nowości zaprezentował Intel zaprezentował na wrześniowej premierze. Zapoznaj się z naszym testem najnowszego procesora Intel Core i7-1165G7.