Historyczne dno Netscape'a

Odsetek internautów korzystających z przeglądarki internetowej Netscape spadł do najniższego poziomu w historii. W tej chwili z aplikacji korzysta tylko 3,4% użytkowników Internetu – jeszcze rok temu wartość ta wynosiła 13%.

Raport omawiający kwestię popularności przeglądarek internetowych opublikowała właśnie firma analityczna WebSideStory. Wynika z niego, że w czasie, w którym Netscape tracił sympatyków, przybywało ich potentatowi na rynku przeglądarek – czyli Internet Explorerowi Microsoftu. W opracowaniu WebSideStory czytamy, iż z aplikacji tej korzysta w tej chwili 96% internautów (raport nie rozróżniał poszczególnych wersji IE).

Największą popularnością Netscape cieszy się w Szwajcarii – z raportu wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników tej przeglądarki podwoiła się tam. Stałe grono wielbicieli Netscape ma również w Niemczech, Kanadzie oraz USA – odsetek użytkowników programu jest tam o kilka procent wyższy niż w pozostałych krajach.

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!
  • Testujemy oprogramowanie do automatyzacji w Bitrix24

Z raportu wynika również, iż alternatywnych wobec IE i Netscape'a przeglądarek (Opery oraz Mozilli) używa obecnie po mniej niż 1 procent internautów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: