Hitachi 37PD5200

Wysokiej jakości telewizor plazmowy najnowszej generacji, który jest w pełni przygotowany do odbioru telewizji HDTV

Wysokiej jakości telewizor plazmowy najnowszej generacji, który jest w pełni przygotowany do odbioru telewizji HDTV

Do redakcyjnych testów trafiła plazma Hitachi o wysokiej rozdzielczości - przedstawiciel urządzeń, których w elektronicznych hipermarketach jest niewiele. Modele te są droższe od popularnych plazm o rozdzielczości WVGA, jednak naszym zdaniem warto zainwestować w droższy odbiornik XGA z kilku względów.

Hitachi 37PD5200

Po pierwsze, coraz tańsze są odtwarzacze DVD z funkcją skalowania rozdzielczości sygnału wideo (np. do wyświetlanej przez ten model 1280 x 720 pikseli). Po drugie, telewizory te będą zdolne do odtwarzania materiału wideo HDTV (nadawanego przez stacje telewizyjne, bądź też zapisanego na dysku optycznym czy twardym dysku komputera). Hitachi ma w swojej ofercie szeroką gamę plazm o różnych wielkościach przekątnej ekranu. Testowaliśmy tym razem model 37-calowy, który wyglądem nawiązuje do innych modeli płaskich telewizorów Hitachi.

Obudowa ma wąskie ramki wokół ekranu i przed przykręceniem dołączanych w zestawie głośników można odnieść wrażenie, że ekran jest mniejszy niż w rzeczywistości. Grafitowa obudowa prezentuje się elegancko, a wszelkie gniazda przyłączeniowe zintegrowano w dolnej części tylnego panelu. Umieszczono tam pełen zestaw gniazd - od cyfrowego i analogowego wejścia komputerowego (DVI i VGA), po kilka wejść komponentowych, audio i standardowych S-Video oraz kompozyt. Kolumny są identyczne jak w testowanym przez nas niedawno modelu 42-calowym (3/2005). Przykręca się je po bokach ekranu, a same głośniki łączy kablami z gniazdami głośnikowymi zintegrowanego z nim wzmacniacza o mocy 2 x 12 W.

Hitachi 37PD5200

Pilot - Ergonomiczny i wygodny w obsłudze. Zadowalająca jakość tworzyw użytych do jego budowy.

Podstawa telewizora pozwala na jego obracanie na boki w dość dużym zakresie, chociaż ekran oferuje szerokie kąty widzenia sięgające 160 stopni zarówno w poziomie, jak i w pionie. Rozdzielczość ekranu to 1024 x 1024 piksele, a kontrast osiąga dobry poziom 1000:1. Bardzo wysoka, zdecydowanie wyższa niż w telewizorach LCD jest jasność ekranu wynosząca 1000 cd/m2. Jest to tym istotniejsza cecha, że ze względów konstrukcyjnych panele plazmowe wyświetlają obraz zdecydowanie bardziej równomiernie na całej powierzchni ekranu niż modele LCD.

Podobnie jak w modelu 42-calowym, płynność przejść tonalnych jest słabsza niż w urządzeniach konkurencji. Jednak przy oglądaniu ekranu z odległości kilku metrów nie jest to istotna wada. Wyświetlany obraz jest generowany pod kontrolą nowoczesnych procesorów cyfrowych. Najważniejszy z nich to I2, który dynamicznie reguluje kontrast obrazu, redukuje szumy oraz zarządza kolorem. Możliwość precyzyjnego strojenia każdego z zakresów barw podstawowych sprawia, że można je ustawić tak, aby były bardzo naturalne. Telewizor Hitachi wyróżnia się mnogością opcji kalibracyjnych. Większość z nich docenią zaawansowani użytkownicy. Bardzo dobrze model 37-calowy wypada pod względem głębi czerni. Odcienie szarości i zróżnicowania ciemnych barw są bardzo dobre. Poziom głębi czerni można regulować w kilku etapach i dopasować go do materiału źródłowego oraz preferencji widza.

Wyniki testów

Obraz 4/5 - Dobra czerń, soczyste barwy

Dźwięk 4/5 - Mocne brzmienie

Funkcje 4/5 - Bogaty zestaw regulacji

Wygląd 4/5 - Elegancki

Budowa 5/5 - Wysoka klasa

Opłacalność 3/5 - Za drogi

Werdykt 4/5

Hitachi 37PD5200 bardzo dobrze radzi sobie także z usuwaniem z obrazu wszelkich szumów. Nie widać mżenia czy efektów kompresji. Obraz jest czysty i stabilny. Dodatkową zaletą jest doskonała współpraca z odtwarzaczami DVD. Obraz z tunera telewizyjnego wydaje się lepszy niż w modelu 42-calowym. Oczywiście przyczyniła się do tego mniejsza przekątna ekranu, która w pewnym stopniu tuszuje niedoskonałości przetważania słabego sygnału tv.

Dlaczego

Dobra, jak na plazmę, jakość obrazu telewizyjnego, świetna z odtwarzaczy DVD.

Główni rywale

LG RZ-37LZ30 - 10 500 zł

Telewizor LCD o doskonałej stylistyce i wysokiej jakości wykonania. Obraz kontrastowy i jasny, ale przejaskrawiony kolor czerwony. Braki w wyposażeniu w gniazda – nie ma komponentu i wyjścia słuchawkowego.

Philips 37PF9986 - 17 000 zł

Rewelacyjna jakość obrazu. Telewizor LCD wyposażony we wspaniale działającą funkcję Ambilight.

Informacje

Typ telewizor plazmowy 37" (16:9)

Cena 12 999 zł

Dystrybutor The Hi-End,http://www.hiend.pl

Wymiary 94 x 57,3 x 9,9 cm

Waga 34,9 kg

Funkcje tryby dźwięku przestrzennego, teletekst z pamięcią 100 stron, PIP, wyświetlanie podglądu z 2 do 12 programów, stopklatka, progresywne skanowanie, cyfrowy filtr grzebieniowy, wzmacnianie czerni, kilka trybów proporcji obrazu, CTI, LTI, cyfrowa redukcja szumów i objawów kompresji, układ I2

Złącza wejścia: DVI, VGA, zasilania, antenowe, S-Video, Euroscart, 3 kompozyt, 5 audio, PC Control, 2 komponent, serwisowe wyjścia: kompozyt, audio