Hitachi - nagraj 2 miesiące programu

Koncern Hitachi oficjalnie zaprezentował swój najnowszy magnetowid cyfrowy, umożliwiający zarejestrowanie 1 TB materiału wideo - co przekłada się np. na ok. 2 miesiące nagrania w najniższej dostępnej jakości. Model DV-DH1000W nie powstał jednak z myślą o tak długich nagraniach - stworzono go do nagrywania programu HDTV (telewizji wysokiej rozdzielczości).

W trybie HDTV urządzenie może nagrać od 68 do 128 godzin materiału wideo - w zależności od wybranej jakości oraz tego, czy sygnał pochodzi z anteny naziemnej czy z satelity. Urządzenie rejestruje obraz na dwóch dyskach o pojemności 500 GB każdy, wyprodukowanych przez firmę Hitachi Global Storage Technologies (amerykański oddział koncernu Hitachi).

Hitachi - nagraj 2 miesiące programu

Hitachi DV-DH1000W

Wyceniony na 2 tys. USD model DV-DH1000W wyposażony jest w dwa tunery telewizyjne (co umożliwia jednoczesne nagrywanie dwóch różnych programów), a także interfejs HDMI (High-Definition Multimedia Interface - powoli staję się on standardem połączeń pomiędzy urządzeniami obsługującymi wideo wysokiej rozdzielczości).

Wraz z terabajtowym magnetowidem koncern Hitachi zaprezentował również trzy inne modele - wyposażone w dyski o pojemnościach 500, 250 oraz 160 GB. Wszystkie cztery urządzenia powinny trafić do sprzedaży we wrześniu.