Hitachi - pojemniejsze Microdrive

Koncern Hitachi zapowiedział w poniedziałek rychłe pojawienie się w sprzedaży nowych miniaturowych nośników w technologii Microdrive o pojemnościach 2 GB oraz 4 GB. Plany wprowadzenia na rynek dotyczą jeszcze bieżącego roku.

Hitachi - pojemniejsze Microdrive

Nowe nośniki zapakowane w karty Compact Flash typu II, są już w posiadaniu firm produkujących aparaty cyfrowe. Microdrive, wynalazek opatentowany przez naukowców firmy IBM, obsługuje system plików FAT32. Oferuje on większą pojemność w porównaniu do systemu plików FAT16, (który maksymalnie może obsłużyć 2GB), jednak minie jeszcze trochę czasu, zanim np. aparaty cyfrowe zaczną obsługiwać FAT32.

Miesiąc wcześniej pojawiły się na rynku podobnej pojemności produkty Lexar Media oraz SanDisk. Oferowane przez te firmy karty pamięci flash cechują się większą wydajnością i mniejszym poborem energii, ale są znacznie droższe od miniaturowych dysków opracowanych przez IBM. Hitachi zapowiada wprowadzenie do powszechnej sprzedaży nowych kart Microdrive już w listopadzie. Przewidywana cena będzie się wahać w granicach 500 USD.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących