Hitachi przedstawia kamery Blu-ray

Oferta firmy Hitachi wzbogaciła się o dwie nowe kamery cyfrowe - modele DZ-BD7H i DZ-BD70. Co istotne, oba urządzenia umożliwiają rejestrację materiału wideo w wysokiej rozdzielczości na krążkach Blu-ray.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (informowaliśmy o tym w artykule "Hitachi zapowiada kamerę z Blu-ray") firma zaprezentowała dwie nowe cyfrowe zbudowane w oparciu o technologię Blu-ray. Pierwsza z przedstawionych nowości - model DZ-BD7H - to rozwiązanie hybrydowe, umożliwiające zapis filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli na ośmiocentymetrowych płytach BD-RE/-R (do 1 godziny materiału; istnieje też możliwość zapisu na 8-centymetrowych krążkach DVD-RAM/-RW/-R i +RW) lub na wbudowanym dysku twardym o pojemności 30 GB (do czterech godzin materiału w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli lub ośmiu w rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli). Użytkownik ma również możliwość późniejszego wypalenia zapisanego na HDD wideo bezpośrednio na krążkach BD.

Hitachi DZ-BD7H

Hitachi DZ-BD7H

Urządzenie korzysta z 5,3-megapikselowej matrycy CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor), dzięki której możliwe jest również wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 4,32 miliona pikseli. Ponadto oferuje obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, 2,7-calowy, odchylany wyświetlacz LCD oraz oczywiście wyjście .

Jeżeli chodzi o drugą z nowości, czyli model DZ-BD70, to różni się ona od poprzedniczki brakiem dysku twardego. Urządzenia trafią na rynek japoński 30 sierpnia (poza Japonią sprzedaż ma się rozpocząć od października) w cenie (po przeliczeniu z jenów) 1347 USD (DZ-BD7H) i 1600 USD (DZ-BD70).

Warto również zaznaczyć, że przedstawiciele Hitachi Maxell zapowiedzieli również wprowadzenie do sprzedaży pierwszych 8-centymetrowych krążków Blu-ray (7,5 GB) jednokrotnego oraz wielokrotnego zapisu. Mają się one pojawić na półkach sklepowych już 10 sierpnia. Niestety ich cena nie została podana.

Więcej informacji na temat nowych kamer można znaleźć w informacji prasowej.