Hitman - Twórcy kultowej serii tworzą grę na wyłączność Xbox Series X

Microsoft nawiązał współpracę ze studiem IO Interactive - twórcami serii Hitman. Zadaniem dewelopera będzie stworzenie zupełnie nowej marki na wyłączność Xbox Series X i Series S.

Coraz więcej wskazuje na to, że Microsoft zadbał właśnie o kolejny tytuł na wyłączność swoich konsol. Jak donosi redakcja serwisu Windows Central Gaming, twórcy serii Hitman nawiązali współpracę z Microsoftem, aby opracować nowe IP powiązane ze smokami.

Co ciekawe, zawsze dobrze poinformowany, dziennikarz Jez Corden, stwierdził na Twiterze, że o współpracy IO Interactive i Microsoftu usłyszał już dawno temu i faktycznie chodzi o zupełnie nową markę powiązane ze smokami.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass 2023 - kompletna lista gier. Sprawdź, w co zagramy w tym roku
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę najtaniej? Najlepsze oferty i okazje

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Hakan Abrak - CEO IO Interactive, przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że jego zespół oprócz prac na serią Hitman i grą z Jamesem Bondem zajmuje się jeszcze jednym projektem.

Nie wdając się w zbytnie szczegóły, mamy trzecie uniwersum, nad którym aktywnie pracujemy, które jest nieco inne i jest absolutnie naszym ukochanym dzieckiem. Jest to coś, o czym nasi najstarsi pracownicy, nasi weterani, marzyli od długiego czasu. - Hakan Abrak - CEO IO Interactive

Niestety, wszyscy informatorzy są zgodni - prace nad nowym, tajemniczym projektem są dopiero we wczesnej fazie produkcji. Zatem na pierwsze rewelacje no nowym "smoczym-IP" Microsoftu od IO Interactive będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Na ten moment nie mamy pojęcia czym może być owa produkcja. Oby jednak nie skończyła jak ostatnie "smocze-IP" Microsoftu, które było przygotowywane przez zewnętrzne studio. Mowa oczywiście i Scalebound, ciekawie zapowiadającej się produkcji na Xbox One, nad którą w latach 2013 - 2017 pracowało doświadczone Platinum Games. Projekt ten ostatecznie został jednak anulowany przez Microsoft.

Zobacz również: FIFA 21 trafi do Xbox Game Pass. Wiemy, kiedy


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: