Hity YouTube 2010! (bez teledysków)

Przedstawiamy podsumowanie najpopularniejszych filmów roku z serwisu YouTube. Zdobyły one uznanie internautów z całego świata, a wraz z nim dziesiątki milionów odsłon. Co ważne - nie znajdziemy wśród nich oficjalnych teledysków wielkich gwiazd. Dla nich YouTube przygotował odrębną kategorię.

Niecałe dwa miesiące temu postanowiliśmy podsumować najpopularniejsze filmy w historii serwisu YouTube. W pierwszej dziesiątce tamtego zestawienia znalazły się jednak tylko trzy materiały filmowe nie będące teledyskami. Na szczęście YouTube nie zamienił się jeszcze w serwis muzyczny. Dowodzą tego filmy jakie znalazły się w tegorocznej dziesiątce najpopularniejszych.

W tym roku użytkownicy serwisu obejrzeli ponad 700 miliardów filmów i dołączyli do jego zasobów kolejne 13 milionów godzin materiałów wideo. Z wszystkich nowości z ostatnich dwunastu miesięcy, YouTube wybrało dziesiątkę prawdziwych hitów. Zadanie to było trudne, bowiem popularne filmy często są kopiowane i udostępniane przez wielu użytkowników.

Zobacz również:

  • Jak skasować historię oglądania i wyszukiwania na YouTube?
  • Najbardziej żenujące filmy i seriale na Netfliksie. Tych produkcji nie dotykaj nawet patykiem

Najpopularniejsze filmy YouTube podzielono na dwie kategorie - opisywane przez nas poniżej najczęściej oglądane filmy nie będące teledyskami oraz drugą, grupującą materiały firm fonograficznych.

W ciągu roku dziesiątkę najpopularniejszych filmów obejrzano ponad 250 milionów razy. Znajdziemy wśród nich śmieszne parodie, amatorskie piosenki, zwiastun filmowy, reklamę oraz wyczyny słynnego kierowcy rajdowego - Kena Blocka.

Przedstawiamy więc YouTube Rewind 2010 rozpoczynając od miejsca dziesiątego:

10 miejsce: Ken Block's Gymkhana THREE, Part 2; Ultimate Playground; l'Autodrome

Gymkhana to sport samochodowy, który wymaga od kierowcy przejechania specjalnie przygotowanego i ekstremalnie trudnego toru. Do typowych wyzwań zaliczyć można ostre nawrotki, pokonywane z ogromną prędkością ciasne przesmyki oraz tzw. "ósemki" robione w najdziwniejszych miejscach. Jednym z najlepszych filmów prezentujących ten widowiskowy sport jest materiał prezentowany poniżej z udziałem mistrza kierownicy - Kena Blocka.