Hity targów Mobile World Congress 2010 w Barcelonie

Przez ostatnich parę dni Barcelona była centrum telefonów komórkowych, smartfonów i akcesoriów do nich. Trwający od 15 do 18 lutego Mobile World Congress jak co roku przyciągnął do stolicy Katalonii rzesze miłośników komórkowych gadżetów. Oczywiście nie zabrakło także czołowych producentów sprzętu i oprogramowania, którzy chętnie prezentowali swoje nowości. Zapraszamy do obejrzenia galerii najciekawszych produktów zaprezentowanych podczas Mobile World Congress 2010 w Barcelonie.

Zapraszamy do galerii Hity targów Mobile World Congress 2010 Barcelona.

Targi odbywające się w Barcelonie są świetną okazją dla producentów do zaprezentowania swoich nowości, które mają trafić na rynek w najbliższym czasie. Żadna z liczących się w branży firm nie może przepuścić takiej okazji i dlatego każdy stara się pokazać z jak najlepszej strony, licząc na to, że przyciągnie uwagę zgromadzonych na imprezie tłumów.

Hity targów Mobile World Congress 2010 w Barcelonie
Pierwszy dzień targów zdominował Samsung prezentując nowego smartfona o nazwie Wave S8500. Telefon wyposażony jest w 1-gigahercowy procesor, moduł nawigacji GPS, czujnik położenia oraz modem Wi-Fi i Bluetooth 3.0. Urządzenie posiada również aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 mln pikseli i może rejestrować filmy HD 720p. Samsung Wave S8500 pracuje pod kontrolą BADA - autorskiego systemu Samsunga. Premiera urządzenia przewidywana jest na kwiecień 2010 r.

Wideo: Samsung Wave S8500 - smartfon z systemem Bada

Podczas targów w Barcelonie nowe produkty zaprezentowało również HTC. Legend, Desire oraz HD mini to trzy nowe smartfony wyprodukowane przez tą tajwańską firmę. HTC Desire to urządzenie, które swoim wyglądem bardzo przypomina smartfona Google Nexus One, który także produkowany jest przez HTC. Oba telefony pracują na systemie Google Android 2.1 oraz posiadają ekran AMOLED o przekątnej 3,7 cala. Desire wyposażony został jednak w nowszą wersję interfejsu użytkownika HTC Sense oraz radio FM, którego brak w modelu Nexus One. HTC Legend jest bardzo podobny do modelu Desire. Posiada jednak mniejszy, 3.2 calowy ekran. Jest także pierwszym smartfonem HTC, którego obudowa została wykonana w całości z aluminium. HTC HD mini to zminiaturyzowana wersja dobrze znanego HD2, który jest już na rynku od jakiegoś czasu. Wszystkie trzy smartfony powinny trafić na sklepowe półki w Europie i Azji pod koniec marca 2010 r.

Wideo: Desire, Legend, HD mini - trzy nowe smartfony HTC

W segmencie oprogramowania spore zamieszanie wywoła prezentacja Microsoftu. Gigant z Redmont zaprezentował nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego - Windows Phone 7 Series. Jest to następca ubiegłorocznego systemu Windows Mobile 6.5. Jednak jak powiedzieli przedstawiciele firmy, oprogramowanie zostało całkowicie przebudowane i dzięki temu oferuje użytkownikom zupełnie nową jakość w pracy ze smartfonem. System ma trafić do telefonów pod koniec bieżącego roku.

Wideo: Windows Phone 7 Series - nowy system dla smartfonów

Sporo nowości w zakresie oprogramowania miała do pokazania również firma Google. Oprócz informacji na temat postępów w pracach nad kompatybilnością systemu Android z technologią Flash, przedstawiciele Google zaprezentowali nowe możliwości swojego oprogramowania w zakresie tłumaczenia. Za pomocą aparatu fotograficznego i internetowej bazy danych będziemy w stanie przetłumaczyć sfotografowany tekst w języku, którego nie znamy. Dokładniej rzecz biorąc, telefon zrobi to za nas w czasie rzeczywistym. Jak dodali przedstawiciele firmy, niedługo możliwe powinno być również tłumaczenie rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym.

Wideo: Telefon od Google'a potrafi tłumaczyć tekst w czasie rzeczywistym

Trwające 4 dni targi Mobile World Congress 2010 w Barcelonie przyniosły tyle ciekawych nowości, że nie sposób zebrać ich wszystkich razem w jednym artykule. W celu zapoznania się z resztą produktów zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii Hity targów Mobile World Congress 2010 Barcelona oraz przejrzenia materiałów, które zgromadziliśmy w ramce Zobacz też.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: