Hogwarts Legacy - czy w grze pojawi się Harry Potter?

Premira Hogwarts Legacy już wkrótce. Wiele osób zastanawia się, czy w grze pojawi się Harry Potter.

Hogwarts Legacy (fot. Warner Bros)

Premiera Hogwarts Legacy już za kilka dni. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5 już w najbliższy piątek, 10 lutego. Posiadacze sprzętu poprzedniej generacji będą musieli poczekać nieco dłużej, ponieważ na Xbox One i PS4 gra pojawi się dopiero 5 maja. Każdy, kto nie może doczekać się, aby wejść do świata pełnego magii, może rozpocząć grę nieco wcześniej. W naszym specjalnym artykule piszemy o szczegółach.

Akcja gry przenosi nas do XIX wiecznego Hogwartu. Wcielamy się tutaj w postać ucznia, który odkrywa w sobie moc kontrolowania starożytnej magii. W tym samym czasie czarnoksiężnicy wraz z goblinami knują spisek. Tylko my możemy się im przeciwstawić. Podczas rozgrywki zwiedzimy nie tylko teren samego zamku, ale także m.in. Zakazany Las oraz wioskę Hogsmade.

Zobacz również:

Wiele osób zastanawia się, czy w grze pojawi się Harry Potter. W związku z tym, że opowieść jest osadzona w czasach mocno oddalonych od współczesnych, oznacza to, że większość bohaterów z sagi J.K. Rowling jeszcze po prostu nie żyje. Podobnie jest z naszym ulubieńcem, czyli Harrym. Cudowne dziecko nie pojawi się w grze osobiście. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby w jakiś zapiskach pojawiła się wzmianka o tym, że za kilkadziesiąt lat urodzi się czarodziej, który uratuje cały świat przed złym Czarnoksiężnikiem. Nie jest to jednak oficjalna informacja, a tylko moje domysły, spekulacje i po części marzenia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: