Hogwarts Legacy - wczesny dostęp na PC nie działa? Sprawdź, co trzeba zrobić

Masz problem z uruchomieniem Hogwarts Legacy na PC mimo posiadania edycji Deluxe? Podpowiadamy, co zrobić.

Hogwarts Legacy (fot. Warner Bros)

Posiadacze edycji Deluxe gry Hogwarts Legacy mogą od dzisiaj od godziny 19:00 rozpocząć rozgrywkę w ramach wczesnego dostępu. Niektórzy gracze mają jednak problem z uruchomieniem gry. Co w takim wypadku zrobić?

Jeśli wszystkie pliki obrały się poprawnie, jednak nie chcą się rozpakować, po wejściu w zakładkę kolejki, możesz ręcznie wymusić wypakowanie plików. Służy do tego czerwona ikona koła "odświeżania" po prawej stronie klienta. Po rozpakowaniu plików bardzo możliwe jest, że na głównym widoku opcja GRAJ będzie nieaktywna, a obok informacja, że produkt zostanie udostępniony 10 grudnia.

Zobacz również:

  • Hogwarts Legacy - jak odblokować czary Avada Kedavra, Crucio i Imperio? Co grozi za ich użycie?
  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
  • Komputer się nie włącza? Jak zidentyfikować problem
Hogwarts Legacy - wczesny dostęp na PC nie działa? Sprawdź, co trzeba zrobić

W naszym przypadku niestety nie wystarczyło ponowne uruchomienie klienta, jednak po pełnym restarcie komputera pojawiła się możliwość gry. Wystarczy wykonać te kilka kroków. Dobrej zabawy!

Hogwarts Legacy - wczesny dostęp na PC nie działa? Sprawdź, co trzeba zrobić

O czym jest Hogwarts Legacy?

Akcja Hogwarts Legacy przenosi nas do XIX wieku, a właściwie do jego końcówki. Wcielimy się tutaj w postać młodego adepta magii, który trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa na 5 roku. Ma więc niewiele czasu na to, aby nadrobić zaległości. W pewnym momencie odkrywa w sobie możliwość władania Starożytną Mocą. W tym samym czasie gobliny oraz czarnoksiężnicy zawiązują spisek. Tylko my możemy się im przeciwstawić. Podczas rozgrywki zwiedzimy nie tylko sam Hogwart, ale także jego okolice. Podczas przygody trafimy m.in. do Zakazanego Lasu czy wioski Hogsmade.