Hokus-pokus i Magic Mouse działa w Windows!

Nowy model bezprzewodowej myszy Apple z uwagi na brak stosownych sterowników był do tej pory niezbyt przydatny, jeśli użytkownik chciał obsługiwać za jej pomocą funkcje systemu Windows. Podkreślmy - do tej pory...

Cechy myszy Magic Mouse to, poza wykorzystaniem technologii komunikacyjnej Bluetooth, brak widocznych przycisków (układy elektroniczne reprezentujące lewy i prawy przycisk są jednak obecne i reagują na nacisk palców, a wciśnięcie przycisku potwierdzane jest charakterystycznym dźwiękiem kliknięcia).

Najistotniejsza jest jednak obsługa systemu wielodotykowego. Cała powierzchnia myszy nad logo Apple jest czuła na dotyk palców użytkownika, (przypominając w działaniu ekran iPhone'a) i obsługuje gesty. Problem w tym, że akurat ta funkcja była od początku zarezerwowana dla systemu Mac OS X - Apple nie udostępniło sterowników odblokowujących ją w Windows.

Tymczasem serwis Uneasy Silence donosi, że udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Okazuje się, że wystarczy pobrać plik aktualizacji Bluetooth Update 1.0 for Windows (optymalizujący wydajność urządzeń Apple z obsługą Bluetooth w czasie pracy z Windows na komputerze Mac w trybie Boot Camp) i otworzyć go programem do archiwizacji plików (np. WinRar). Na liście składników aktualizacji znajdują się sterowniki myszy dla Windows (zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej) które trzeba wypakować i zainstalować.

W ten sposób mysz Apple znów może być "magiczna".