Holandia walczy z piractwem, kolejne strony zamknięte

Holenderska organizacja Brein, zajmująca się na co dzień walką z piractwem, poinformowała o zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za uruchomienie kilkudziesięciu stron umożliwiających użytkownikom nielegalne pobieranie z Sieci plików chronionych prawem autorskim.

Organizacja Brein doprowadziła w zeszłym miesiącu do zamknięcia 75 stron umożliwiających użytkownikom Internetu nielegalne pobieranie plików. Osoby prowadzące śledztwo zorientowały się jakiś czas temu, że większość z nich prowadzona jest przez tego samego człowieka.

Namierzanie przestępcy trwało dość długo, bowiem Topspinner (tak brzmi jego alias) skutecznie wymykał się pracownikom Brein. Organizacji udało się jednak namierzyć pirata. Jest nim 45-letni mieszkaniec holenderskiej miejscowości Oudenbosch.

Na wszystkich zamkniętych przez Brein stronach pojawiła się następująca informacja: "Byliśmy zmuszeni zaprzestać naszej działalności z powodu organizacji Brein. Chcemy podziękować wszystkim za wsparcie w tych trudnych dla nas czasach. Wszystkie informacje zamieszczone na serwerach zostały zniszczone i nie mogą być ponownie użyte."

Obecnie trwają prace nad wyłączeniem kolejnych stron. Wśród nich znalazły się: Alleen-films, Alleenmuz, Allpowers, Almijnfilms, Bigbits, Brabotors, Delerz, Desoftwaregigant, Digi-tors, Luciferadream, Luckytor, Meerdelers, Mijnpoezen, Pandaberen, Seederstors, Streamtor, Thc-torrents, Torrentsland oraz Twee-buiken.

Zobacz także:

Aster traci klientów przez antypiracki regulamin

Wielka Brytania: sprzeciw polityków wobec "wszechobecnej" kontroli państwa