Hologramem w piratów

Gdy wkoło straszy piractwo, czasem przydałby się dobrze zabezpieczony nośnik CD/DVD – przynajmniej na tyle, żeby łatwo go było odróżnić od nielegalnych kopii. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas naniesienie na krążek hologramu.

Do tego celu służy urządzenie firmy Primera laminujące płyty CD/DVD. Accent Disc Laminator powleka cienką warstwą przezroczystego albo holograficznego filmu powierzchnię nośnika CD/DVD, zadrukowaną wcześniej przy użyciu drukarki atramentowej. Dostępne są laminaty przezroczyste (ClearCoat) lub z hologramem (AutentiCoat). Naniesiona powłoka jest idealnie przezroczysta, odporna na wilgoć, zabrudzenia i działanie promieni UV. Połysk, jaki uzyskuje laminowany nośnik CD/DVD, sprawia, że nadrukowane barwy stają się jaśniejsze, żywsze i jeszcze bardziej wyraziste. W efekcie powstaje profesjonalnie wyglądający nośnik z trwałym nadrukiem o fotograficznej jakości.

Urządzenie służy do nanoszenia na płyty CD/DVD hologramów mogących zawierać np. logo firmy, grafikę, tekst czy unikatowy podpis świadczący o autentyczności i prawach autorskich producenta, dzięki czemu możliwe jest nie tylko uzyskanie efektu dekoracyjnego i informacyjnego, ale również dokładne wskazanie, że dysk jest oryginałem lub autoryzowaną kopią. Dodatkowo można pod powierzchnią filmu ClearCoat albo AuthentiCoat umieścić tekst lub grafikę, które widoczne będą dopiero w promieniach UV.

Zobacz również:

  • Jak dokonać konwersji muzyki z płyty CD do MP3 w Windows 10/Windows 11?

Accent Disc Laminator może zostać użyty jako autonomiczne urządzenie laminujące albo współpracować z systemami do duplikacji i nadruku CD/DVD z serii Composer (XL. Pro, MAX) czy z nowym automatycznym systemem ładującym Primera 100, który za jednym razem pokryje laminatem 100 nadrukowanych i nagranych wcześniej dysków. Podwójny mechanizm automatycznie laminuje do 225 dysków na godzinę, przy czym czas laminacji jednego CD/DVD wynosi zaledwie 10 sekund.

Informacje Primera, tel. (68) 3299253, http://www.primerapolska.com