Home Depot oceniło, że skradziono dane 56 milionów kart kredytowych

8 września 2014 roku pojawiła się informacja o wielkiej kradzieży danych z sieci marketów budowlanych Home Depot. Niemal dwa tygodnie zajęło szacowanie potencjalnych zdobyczy hakerów.

Jak się okazało, w ich ręce trafiło 56 milionów danych dotyczących kart kredytowych. To nieco więc niż po włamaniu do sieci Target, gdzie skradziono dane pięćdziesięciu milionów. W przypadku Home Depot hakerzy użyli trudno wykrywalnego szkodnika typu malware, który kradł dane w okresie od kwietnia do września b.r. Został on ostatecznie usunięty z systemu, a bazy danych chroni teraz nowa technologia szyfrowania, stworzona specjalnie w tym celu przez Voltage Security. Wprowadzona została w sklepach sieci na terenie USA i Kanady, natomiast jej placówki na świecie otrzymają ją do końca roku.

Home Depot oceniło, że skradziono dane 56 milionów kart kredytowych

Szef Home Depot, Frank Blake, złożył oficjalne przeprosiny dla wszystkich klientów i zapewnił, że wszystkie transakcje, które zanegują, zostaną anulowane. Pozostają tylko pytania, ile czasu zajmie hakerom złamanie nowych zabezpieczeń? I jak firma zapewni bezpieczeństwo swoim klientom poza Ameryką Północną?

Zobacz również:

  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
  • Cyberprzestępcy manipulują rzeczywistością