Home Depot oceniło, że skradziono dane 56 milionów kart kredytowych

8 września 2014 roku pojawiła się informacja o wielkiej kradzieży danych z sieci marketów budowlanych Home Depot. Niemal dwa tygodnie zajęło szacowanie potencjalnych zdobyczy hakerów.

Jak się okazało, w ich ręce trafiło 56 milionów danych dotyczących kart kredytowych. To nieco więc niż po włamaniu do sieci Target, gdzie skradziono dane pięćdziesięciu milionów. W przypadku Home Depot hakerzy użyli trudno wykrywalnego szkodnika typu malware, który kradł dane w okresie od kwietnia do września b.r. Został on ostatecznie usunięty z systemu, a bazy danych chroni teraz nowa technologia szyfrowania, stworzona specjalnie w tym celu przez Voltage Security. Wprowadzona została w sklepach sieci na terenie USA i Kanady, natomiast jej placówki na świecie otrzymają ją do końca roku.

Szef Home Depot, Frank Blake, złożył oficjalne przeprosiny dla wszystkich klientów i zapewnił, że wszystkie transakcje, które zanegują, zostaną anulowane. Pozostają tylko pytania, ile czasu zajmie hakerom złamanie nowych zabezpieczeń? I jak firma zapewni bezpieczeństwo swoim klientom poza Ameryką Północną?