Home Premiere - największe studia filmowe uruchamiają wspólny serwis VoD

4 największe studia filmowe - Warner Bros, Sony, Universal i 20th Century Fox - właśnie porozumiały się w sprawie uruchomienia nowego serwisu wideo na życzenie, który wypełnia lukę pomiędzy premierą kinową, a standardowymi wypożyczalniami wideo.


Home Premiere -  największe studia filmowe uruchamiają wspólny serwis VoD

Home Premiere

Home Premiere - filmy 2 miesiące po premierze kinowej będą w internecie

Pisałem ostatnio o projekcie VoD na Facebooku, który rozwija Warner Bros, udostępniając kinowe hity takie jak Mroczny Rycerz, Incepcja czy Harry Potter. Teraz szykuje się kolejna gorąca nowość. Home Premiere to nowy serwis wideo na życzenie, który pozwoli użytkownikom wypożyczyć nowe filmy w cenie 30 USD. Na tej platformie film będziemy mogli kupić już po dwóch miesiącach od premiery w kinie.

Home Premiere czyli kinowy kompromis

Plotki krążyły już od tamtego roku. Ostrożna z natury branża kinowa przez długi czas wstrzymywała się z wejściem do internetu, obawiając się strat finansowych. Wspomniane 2 miesiące są kompromisowym rozwiązaniem. Wcześniej wspominano o tym, że tylko miesiąc będzie dzielił premierę kinową od premiery na Home Premiere. 2 miesiące to kompromis w celu uspokojenia zaniepokojonych kiniarzy.

Pierwsze premiery w Home Premiere - Tożsamość i Żona na niby

Home Premiere ma zostać uruchomione już w kwietniu. Dwoma pierwszymi filmami umieszczonymi na tej platformie mają być thriller Tożsamość z Liamem Neesonem oraz komedia Żona na niby z Nicole Kidman i Jennifer Anniston.

Źródło: Electronista