Homefront świetnie się sprzedaje

Najnowszy FPS studia THQ - Homefront - znakomicie się sprzedaje. Przez pierwsze 24 godziny w samych Stanach Zjednoczonych znalazła 375 tys. nabywców. Stało się tak pomimo niepochlebnych recenzji jakie otrzymuje gra.

Homefront jest kolejną grą z gatunku First Person Shooter. Akcja gry toczy się w roku 2027. Według fabuły jest to 10 lat po kryzysie ekonomicznym USA. W produkcji wcielamy się w postać członka amerykańskiego ruchu oporu, który walczy z okupantem jakim w grze jest Korea Północna.

Homefront korzysta z tzw. "drama engine". Mechanizm ten modyfikuje wszystkie wyreżyserowane przez Johna Milliusa (twórca skryptu do Czasu Apokalipsy) wydarzenia, przez co będą one za każdym razem działy się trochę inaczej.

Mimo wielkich nadziei i oczekiwań, Homefront zbiera kiepskie recenzje. Amerykanie zdają się tym nie przejmować i masowo kupują nową produkcję THQ. Dane dotyczące sprzedaży nie są jedynymi, które świadczą o dużej popularności nowego tytułu. Deweloper zwiększył także pojemność serwerów dedykowanych.

Jutro gra będzie miała swoją premierę w Polsce. Homefront ukaże się w 3 wersjach: na PC, PS 3 oraz na Xboxa. Dystrybutorem gry jest CD Projekt.