Homefront - upadek mocarstw i światowa rewolucja

Siła gry Homefront drzemie w uzbrojonych cywilach i podmiejskich podwórkach. Nie oczekujcie jednak, że ten imponujący shooter będzie w stanie zapewnić Wam długotrwałą rozrywkę.

Przedstawienie historii w taki sposób, by realnie istniejące państwo stało się brutalnym najeźdźcą dodatkowo uciskającym siły opozycyjne jest ryzykownym manewrem dla jakiejkolwiek gry komputerowej. Jednak w Homefront zostało to zaprezentowane, a rola agresora przypadła Korei Północnej.

W świecie Homefront ten zamknięty naród, rozszerzył swoje wpływy w przeciągu kilku lat poprzez podbicie "południa", zjednoczenie Korei i inwazję na Japonię. Tym samym zachwiana została gospodarka całego świata. Kaos Studios ukazuje rozwijającą się sytuację za pomocą intra 'live-action' czyli animacji składającej się ze wstawek fabularnych. Pokazany w nim jest wzrost siły Korei połączony z upadkiem społeczeństw w innych rejonach świata. Momentem kulminacyjnym jest wybuch ładunku EMP, który pozwala Korei Północnej na brutalny atak na Stany Zjednoczone.

Chociaż scenariusz Homefront może się okazać niewiarygodny i niewygodny dla niektórych graczy, to kampania dla jednej osoby potrafi dostarczyć mocnych przeżyć. Zarówno tych natury fizycznej jak i emocjonalnej. Akcja rozpoczyna się od mocnego uderzenia, kiedy to siły Korei wkraczają do mieszkania głównego bohatera w roku 2027 (czyli dwa lata po wybuchu EMP). Zrzucają go ze schodów i pakują do autobusu, by wywieźć do bliżej nieokreślonego miejsca.

Nasza postać wygląda jednak przez okno samochodu i jest świadkiem wielu okrucieństw. Przykładem może być para trzymana w rozłące w prowizorycznym areszcie czy też rodzice zabici z zimną krwią na oczach ich dziecka. To następnie potyka się, idąc w kierunku ciał. A Ty, drogi graczu, możesz tylko bezsilnie patrzeć na to wszystko i czekać na swoje przeznaczenie.

Jednak Homefront jest grą traktującą o walce, więc po paru chwilach zostaniesz uwolniony z rąk Koreańczyków i wcielony do ruchu oporu. Jesteś teraz jednym z nich: uzbrojonym obywatelem, który nie chce siedzieć bezczynnie kiedy jego kraj się rozpada. Tak rozpoczyna się porywająca kampania, w trakcie której będziesz przemierzać amerykańskie przedmieścia. Chociaż większość akcji w Homefront sprowadza się do biegania i strzelania, zdarzają się także etapy na których będziesz musiał przekraść się obok posterunków wojskowych, kontrolować zdalnie sterowany czołg czy też zostać snajperem przesiadującym na wieży opuszczonego kościoła.