Homeworld 2

Poznaj smak bitew w kosmicznej otchłani!

Poznaj smak bitew w kosmicznej otchłani!

W grze obejmujesz funkcję dowódcy gwiezdnej floty, składającej się z jednostek rozmaitych typów. W rozgrywce losowej i trybie przeznaczonym dla wielu osób zabawa jest znakomita, lecz prawdziwą potęgę tego tytułu odkryjesz dopiero w czasie rozgrywania kampanii dla jednego gracza. Homeworld 2 przedstawia historię wojen rasy Hiigaran. Scenariusz przypomina dobre powieści science fiction, a w kolejnych misjach odkrywasz tajemnice dotyczące historii tej rasy i przeznaczenia galaktyki. Grafika jest przepiękna i bardzo klimatyczna. Wielka, kosmiczna otchłań pełna planet, gwiazd, mgławic i ogromnych wraków sprawia niesamowite wrażenie.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale masz dużo czasu do namysłu. Jeśli wydarzenia przebiegają zbyt szybko, włączasz opcję zatrzymania rozgrywki.

Homeworld 2

W grze wyraźnie widać różnicę wielkości twoich statków.

Homeworld 2 zawiera wiele pomysłów, których nie znajdziesz w innych strategiach. Na przykład flota, którą tworzysz, pojawia się w kolejnych misjach. Warto więc dbać o jednostki i nie wysyłać ich na zatracenie. Nowe statki budujesz dzięki surowcom i kolejnym odkryciom technologicznym. Twoja flota wędruje przez przestrzeń, konstrukcją zaś zajmują się wyspecjalizowane okręty. Najważniejszą jednostką tego typu jest Statek-Matka. Dzięki niemu są możliwe skoki hiperprzestrzenne, w czasie których pokonujesz ogromne odległości.

Dowodzenie gwiezdną flotą na początku wydaje się skomplikowane, ale gdy opanujesz wydawanie rozkazów na ekranie taktycznym i tworzenie szyku, możesz spokojnie wyruszyć przeciwko wrogim flotom gwiezdnym.

Wydawca w Polsce Cenega

Informacjehttp://www.cenega.pl

Wymagania sprzętowe CPU 800 MHz, 256 MB RAM, karta 3D 32 MB

Cena 139,90 zł

Najniższa cena 118 zł,http://www.maxgame.pl

Ocena 5/5