Homeworld 2 gotowy

Vivendi Universal poinformowała, że prace nad kontynuacją znakomitej strategii czasu rzeczywistego Homeworld z 1999 roku dobiegły końca – gra uzyskała status Gold i trafiła już do tłoczni.

Kosmiczny trójwymiarowy RTS, wyprodukowany przez programistów z firmy Relic Entertainment, za sprawą firmy Vivendi trafi do amerykańskich sklepów już 16 września br. Homeworld 2, podobnie jak poprzedniczka, pozwoli graczom objąć dowództwo nad jedną z najpotężniejszych kosmicznych armad w walce o ocalenie rodzinnej planety.

W trybie gry pojedynczej gracze będą mogli ponownie wziąć udział w wydarzeniach kształtujących dzieje Hiigaran, którzy po dotarciu na rodzimą planetę liczyli na koniec udręk i niepokojów. Niestety, na horyzoncie pojawił się nowy, straszny wróg, dysponujący starożytnymi mocami przodków Hiigaran. Akcja drugiej części gry koncentruje się na podróży "statku matki" do najstarszych zakątków galaktyki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące powodów wygnania Hiigaran z ich rodzinnej planety. W porównaniu do pierwszej części gra będzie miała znacznie ulepszoną oprawę graficzną oraz nowe statki i całe floty kosmiczne. W grze dostępny będzie również tryb gry wieloosobowej, w której będzie mogło brać udział do sześciu graczy jednocześnie.

Osoby, które zamówią grę za pośrednictwem sklepów internetowych przed dniem jej premiery mogą liczyć m.in. na zestawy z dodatkową płytą z niepublikowanymi do tej pory "artami" z gry, trailerem oraz plakatem.