Honda ma nowy system jazdy autonomicznej! Pokonał 25000 km

Honda zaprezentowała autorski system jazdy autonomicznej. Rozwiązanie pokonało już 25 tysięcy kilometrów. Co o nim wiemy?

Honda pochwaliła się najnowszym systemem jazdy autonomicznej, który został poddany testom na drogach siedmiu europejskich krajów. Japoński producent zaangażował się w program L3Pilot, którego celem są intensywne testy i dopracowanie systemów autonomicznych dla pojazdów osobowych.

Samochody badawcze Hondy

Samochody badawcze Hondy

Do testów przygotowano cztery seryjne samochody Hondy. Za bazę do testów posłużyła flagowa limuzyna Honda Legend w nadwoziu sedan i topowym wyposażeniu Executive.

Zobacz również:

  • Nadchodzące premiery samochodów 2021 [Kalendarz Premier, AKTUALIZACJA 07.05.2021]
  • Producenci samochodów zaczną produkować własne procesory

Zespół rozwojowo-badawczy Hondy skupił się na dopracowaniu działania systemu podczas jazdy w korku oraz jazdy na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Łącznie podczas testów cztery pojazdy pokonały ponad 25 tysięcy kilometrów po niemieckich drogach.

Honda Legend sedan Executive

Honda Legend sedan Executive

Dane z czujników i zachowania autonomicznego systemu jazdy zostały przekazane do programu L3Pilot w celu prowadzenia dokładnych badań i analiz dotyczących wykorzystania zautomatyzowanych systemów jazdy na drogach publicznych.

Honda zobowiązała się, że do 2050 roku zredukuje do 0 globalną liczbę ofiar śmiertelnych po kolizjach z udziałem nowych samochodów i motocykli Hondy.

Firma bierze udział w programie L3Pilot od 2017 roku. Przez ostatnie cztery lata samochody Hondy z systemami jazdy autonomicznej trzeciego i czwartego stopnia pokonały łącznie 400 tysięcy kilometrów po autostradach (200 tysięcy w trybie autonomicznym).