Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Seria Honor 20 ma zostać zaprezentowana jeszcze w maju, a my mamy kilka informacji dotyczących modeli Honor 20 oraz Honor 20 Pro. Zapowiada się kolejny świetny telefon ze średniej półki dla osób, które nie chcą płacić za flagowca.


Honor jest marką córką firmy Huawei, która co roku prezentuje nowe smartfony. Smartfony Honora podobnie, jak te od Huawei pracują pod kontrolą Androida z autorską nakładką EMUI. Są to najczęściej urządzenia tańsze od tych firmowanych logo Huawei'a. Dostępne są zarówno bardzo podstawowe modele, jak i flagowe Honor'y, które są tańszymi odpowiednikami serii P od Huawei. To bardzo ciekawe urządzenia cechujące się świetnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości i jakości wykonania.

Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Wcześniej myśleliśmy, że następcą Honor'a 10 będzie Honor 11, ale producent oficjalnie potwierdził, że flagowy model Honor 20 zostanie zaprezentowany w Londynie 21 maja 2019 roku.

Zobacz również:

 • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]

Telefon prawdopodobnie będzie bardzo podobny do Huawei P30, ale potencjalnie może być wyposażony aparat główny złożony z czterech obiektywów, tak jak w modelu P30 Pro. Po raz pierwszy w historii spodziewamy się prezentacji ulepszonego wariantu z dopiskiem Pro. Być może Honor zaprezentuje również model Lite, chociaż bardziej prawdopodobne jest, że zadebiutuje on nieco później.

Nie należy mylić nowego Honor'a 20 z Honor'em View 20, który jest flagowym urządzeniem kosztującym w Polsce obecnie około 2500 zł.

Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Kiedy zadebiutuje Honor 20?

Honor zazwyczaj prezentuje swoje nowe urządzenia w Chinach miesiąc lub dwa przed europejską premierą, więc sporą niespodzianką jest, że globalna premiera odbędzie się w Londynie 21 maja 2019 roku przed prezentacją urządzenia w Chinach.

Ile będzie kosztować Honor 20?

Honor prawdopodobnie zaoferuje nowy model w cenie, w jakiej wprowadzony do sprzedaży został Honor 10.

Poprzedni Honor 10 został zaprezentowany 15 maja 2018 roku i wprowadzony do sprzedaży w dwóch konfiguracjach:

 • 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej za 1999 zł
 • 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej za 2199 zł

Cena Honor'a 10 była zauważalnie niższa niż Huawei'a P20, który kosztował 2699 zł.

Wiemy również, że zaprezentowany zostanie model Pro, który może stać się tańszą alternatywą dla Huawei'a P30 Pro. Prawdopodobnie nie poznamy oficjalnych cen aż do 21 maja, kiedy to urządzenia zostaną oficjalnie zaprezentowane, ale przedstawiciele firmy zasugerowali, że nowe urządzenia będą kosztować w przedziale od 450 (około 1950 zł) do 650 dolarów (około 2800 zł). Oznacza to, że Honor 20 może, ale nie musi być droższy od poprzednika, a model Pro będzie prawdopodobnie najdroższym urządzeniem w historii marki Honor.

Specyfikacja techniczna Honor 20

Honor ujawnił niektóre parametry techniczne obu telefonów:

 • Ekran o przekątnej 6,26 cala pokrywający 91,6 procent panelu przedniego
 • Kamera w ekranie o rozmiarze 4,5 mm
 • Czytnik linii papilarnych umieszczony z boku urządzenia
 • Szkło na panelu tylnym
 • Aluminiowa ramka

Powyższe informacje pozwalają stwierdzić, że poprzednie wycieki z Slashleaks nie były prawdziwe. Donoszono w nich, że telefon będzie posiadał ekran o przekątnej 6,1 cala z wycięciem. Honor postawił jednak na aparat w ekranie. Podobne rozwiązanie zastosowano w Samsungu Galaxy S10. Ekran zajmuje aż 91,6 procenta panelu przedniego, co może wskazywać że Honor 20 pomimo sporego ekranu będzie dosyć kompaktowym urządzeniem.

Honor informował również, że zastosował specjalną konstrukcję aparatu, aby wygospodarować więcej miejsca na akumulator. Może to wskazywać, że czasy pracy na baterii będą zadowalające.

Oto dodatkowe informacje odnośnie specyfikacji technicznej urządzenia, które nie są jednak oficjalnie potwierdzone:

 • Procesor Kirin 980
 • 6 GB pamięci operacyjnej RAM
 • 128 GB wbudowanej pamięci masowej
 • Aparat tylny 48 MP + 20 MP + 8 MP, 3 krotny zoom optyczny
 • Aparat przedni 32 MP
 • Bateria o pojemności 3650 mAh
 • Ładowanie SuperCharge 22,5 W

Do sieci wyciekły za pomocą Weibo wyciekły także rendery modelu pro w kolorze jasno różowym oraz niebieskim.

Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Przyglądając się uważnie zauważymy, że urządzenie posiada sensor głębi ToF. Gdy podsumujemy wszelkie dostępne informacje i plotki możemy założyć, że możliwości fotograficzne modelu Pro będą gdzieś pomiędzy Huawei P30, a P30 Pro.

Zdziwilibyśmy się, gdyby zastosowano procesor inny niż Kirin 980, który znany jest z serii Mate 20 oraz P30.

Zadowalająco prezentują się także przecieki dotyczące zastosowanego akumulatora o pojemności3650 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 22,5 W.

Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Honor View 20 był jednym z pierwszych urządzeń z aparatem przednim umieszczonym w wyświetlaczu. Pogłoski odnośnie 32 MP aparatu wskazują, że może to być ta sama matryca, którą zastosowano w P30.

Honor 20 będzie z pewnością bardzo ciekawym telefonem oferującym świetny stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości. Zapewne jego design będzie różnił się nieco od tego, co znamy z Huawei P30, ale funkcjonalność i specyfikacja techniczna będą podobne. Spodziewamy się nowych nieco odważniejszych wersji kolorystycznych. Honor pozycjonowany jest również jako urządzenie dla młodzieży. Honor potwierdził, że w ofercie znajdą się urządzenia z holograficznymi pleckami zmieniającymi kolor w zależności od ilości oraz kąta padania światła.

Do informacji podano również, że podobnie, jak w przypadku modelu View 20 Honor będzie współpracował z marką odzieżową Moschino.

Honor 20 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor