Honor 20 i Honor 20 View już z Magic UI 3.0 i Androidem 10

Chiński gigant po wdrożeniu aktualizacji na P30 Pro zabrał się za nieco tańsze urządzenia z logo Honor'a na obudowie.

Huawei zdecydowanie lepiej radził sobie na rynku przed sankcjami i zakazami nałożonymi przez Departament Handlu USA. Wszystkie ograniczenia znacząco wpłynęły na działalność przedsiębiorstwa i jego zdolność do prowadzenia interesów na świecie. Mimo wszystkich przeszkód firma nadal stara się utrzymać na rynku. Dotyczy to również submarki Honor, która produkuje i sprzedaje nieco tańsze urządzenia. Huawei stale walczy o przedłużenie odroczenia sankcji. Ostatnio firmie udało się wywalczyć kolejne dwa tygodnie podczas, których gigant może kupować produkty i usługi od firm z USA.

Honor 20 i Honor 20 View już z Magic UI 3.0 i Androidem 10

Źródło: hihonor.com

Dodatkowo odroczenie pozwala firmie na wprowadzanie aktualizacji systemu operacyjnego Android z usługami Google (GMS) dla aktualnie produkowanych i sprzedawanych urządzeń.

Dzięki temu Huawei znacząco zmotywował się do działania. Chiński producent jako jeden z pierwszych udostępnił Androida 10 z nakładą EMUI i usługami Google na swojego flagowego P30 Pro. Teraz nadszedł czas na nieco tańsze urządzenia z logo Honor'a. Mowa o flagowych modelach View 20 Pro i serii Honor 20.

Użytkownicy tych smartfonów zaczęli informować, że producent udostępnił nową aktualizację OTA. Urządzenia powiadamiają o dostępności aktualizacji, która wprowadza nakładkę Magic UI 3.0 opartą na Androidzie 10. W praktyce Magic UI 3.0 to nic innego, jak EMUI 10 ze zmienioną nazwą. W chwili obecnej obie nakładki są niemalże identyczne.

Aktualizacja do Androida 10 i Magic UI 3.0 została wprowadzona na urządzenia Honor 20, Honor 20 Pro oraz Honor View 20 dla użytkowników na całym świecie. Możliwe, że w chwili obecnej jeszcze nie wszystkie smartfony otrzymały aktualizacje, ale powinno się to zmienić w ciągu najbliższych dni. Standardowo już urządzenia pochodzące od operatorów mogą otrzymać nowe oprogramowanie nieco później.

Aby wymusić aktualizację oprogramowania można spróbować zmienić region w aplikacji HiCare. W innym przypadku pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: xda-developers.com